Ukradli sprzęt budowlany wart 12 tysięcy złotych. Są już w rękach policji

0
zdjęcie poglądowe
Dwóch 38-latków z gminy Kotlin w powiecie jarocińskim zostali zatrzymani przez policję w związku z kradzieżą sprzętu budowlanego o wartości 12 tysięcy złotych. Grozi im teraz do 10 lat więzienia. Większość skradzionego sprzętu na szczęście wróciło do właściciela.

Mężczyźni włamali się do kontenera na placu budowy na terenie gminy Kotlin. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży maszyn budowlanych w postaci zagęszczarek, łyżki od koparki, agregatu prądotwórczego oraz słupków tzw. „sierżantów”. Właściciel skradzionego sprzętu wycenił ich wartość na 12 tysięcy złotych. – W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o włamanie mężczyzn. Do pomieszczeń dla osób zatrzymanych jarocińskiej komendy trafili jeszcze tego samego dnia. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Kotlin, obaj w wieku 38 lat. Podejrzani usłyszeli zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz kradzieży – informuje asp. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej komendy policji.

Złodziejom grozi teraz do 10 lat więzienia. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego sprzętu i trafił on z powrotem do rąk właściciela.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick