Ukradli płyty warstwowe. Grozi im pięć lat

0
Krotoszyńscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży płyt warstwowych. Tego niecodziennego przestępstwa dokonali dwaj mieszkańcy gminy Krotoszyn w wieku 30 i 45 lat. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie i zatrzymali sprawców. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

8 maja, pracownik jednej z firm budowlanych wykonujący prace związane z montażem płyt warstwowych, poinformował o kradzieży 21 sztuk tego materiału. Policjanci wykonali szereg czynności mających na celu jak najszybsze ustalenie sprawców kradzieży, wartych ponad 15.000 zł.

Skradzione mienie mężczyźni wywieźli na lawecie z terenu budowy jednej z krotoszyńskiej posesji. Ich łupem padło 21 płyt warstwowych oraz 11 sztuk blachy obróbkowej. Właściciel wycenił straty na ponad 17 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że jeden z mężczyzn nie był świadomy swojego występku. 45-latek nie usłyszał zarzutów za popełnienie przestępstwa. Drugi z nich natomiast przyznał się do popełnionego czynu. Potwierdził, fakt iż „współpracownik” nic nie wiedział i tylko mu pomagał. 30-latek usłyszał zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick