Ukradł puszkę WOŚP. Jego sprawą zajmie się sąd

0
Policjanci Kalisza ustalili i zatrzymali mężczyznę, który podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ukradł jednej z wolontariuszek puszkę z datkami. Sprawcą kradzieży okazał się 37-letni mężczyzna. Funkcjonariusze postawili zatrzymanemu zarzut kradzieży.

Do zdarzenia doszło 14 stycznia. Około godziny 16:00 do dwóch kwestujących w rejonie ulicy Al. Wojska Polskiego wolontariuszek podszedł mężczyzna, pod pozorem wrzucenia datku do puszki. Chwilę później sprawca wyrwał jednej z nastolatek puszkę i uciekł.

O zdarzeniu został poinformowany dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, w tym przewodnik z psem patrolowo-tropiącym. W wyniku podjętych działań, w pobliżu miejsca zdarzenia policjanci odnaleźli rozerwaną puszkę. Zebrane przez nastolatkę pieniądze w kwocie około 150 złotych, padły łupem złodzieja. Niestety tego dnia nie udało się zatrzymać sprawcy – mówi mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.             

Od samego początku, nad sprawą intensywnie pracowali policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze przeglądali nagrania z monitoringów, przesłuchiwali kolejnych świadków, sprawdzali każdą przekazaną informację. Analizując zebrany w sprawie materiał oraz bazując na poczynionych ustaleniach operacyjnych, stróże prawa wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa.

37-latek został zatrzymany 13 marca br. na terenie Kalisza. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, z faktu, że policjantom udało się do niego dotrzeć. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży puszki z pieniędzmi. Jego sprawą już wkrótce zajmie się sąd.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick