Zniknęło 300 tysięcy sztuk maseczek. Odpowie za paserstwo

2
Fot. KMP Kalisz
Kaliscy kryminalni odzyskali około 330 tysięcy sztuk maseczek ochronnych, które 37-latek ukradł w maju tego roku. Mieszkaniec Kalisza odpowie za paserstwo i grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Straty oszacowano na ponad 750 tysięcy złotych.

Do zniknięcia około 330 tysięcy sztuk maseczek doszło w maju tego roku. Zniknęło 16 palet z jednorazowymi środkami ochrony osobistej. – Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 750 tys. złotych. Od tamtej chwili nad sprawą pracowali policjanci pionu kryminalnego. Funkcjonariusze zbierając przez kilka tygodni informacje, które pomogłyby im wyjaśnić tę sprawę wpadli na trop osoby, mogącej mieć istotny związek z prowadzonym śledztwem – informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Kryminalni odnaleźli skradzione maseczki na poddaszu posiadłości 37-letniego mieszkańca Kalisza. Został on zatrzymany. – Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia 37-latkowi zarzutu umyślnego paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi kara 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Mieszkaniec Kalisza został aresztowany na trzy miesiące. W areszcie będzie oczekiwał na proces sądowy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick