Ukradł kościelną skarbonę. Drugi wpadł z marihuaną. Zatrzymali ich ostrowscy kryminalni

2
Fot. KPP Ostrów Wielkopolski
26-latek oraz 49-latek z powiatu ostrowskiego odpowiedzą przed sądem za kradzież oraz posiadanie narkotyków. Ostrowscy kryminalni zatrzymali w ostatnim czasie dwóch mężczyzn. Młodszy ukarany zostanie za kradzież skarbony kościelnej, a starszy za przetrzymywanie w garażu kilkudziesięciu woreczków z marihuaną.

Do kradzieży skarbony kościelnej doszło w jednej z parafii na terenie powiatu ostrowskiego. O całym zajściu powiadomił mundurowych tamtejszy proboszcz. Skarbonę z pieniędzmi skradziono z zakrystii, która pozostawała niezamknięta. W wyniku podjętych czynności operacyjnych policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 26-letni mężczyzna. Dodatkowo, policjanci znaleźli przy nim niewielkie ilości marihuany. Mężczyzna, tłumaczył policjantom, że skarbonę wyrzucił za kościół, a pieniądze przeznaczył na własne potrzeby – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn to 49-latek, na którego posesji znaleziono woreczki z suszem roślinnym. Okazało się, że jest ich 70, a miejsce do ich przetrzymywania znalazł w garażu. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli też należące do zatrzymanego pieniądze. Funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, który spędził noc w policyjnym areszcie. Zgromadzone w sprawie dowody, pozwoliły na postawienie podejrzanemu zarzutów posiadania środków odurzających – dodaje mł. asp. Michaś.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje przestępstwa przed sądem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. „Ukradł kościelną skarbonę. Drugi wpadł z marihuaną. Zatrzymania ostrowskich kryminalnych”. Czytając ten tytuł pomyślałem, że dokonano zatrzymania ostrowskich kryminalnych.

  2. No może niech okażą swoje miłosierdzie dla ubogiego bliźniego swego ,no jakoby ubogiego wesprzeć ,czy jakoś tak ,a co do Maryśki wykorzystać dla chorych ciężko ,szkoda ziòłka.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick