Ukradł kartę pijanemu koledze i poszedł na zakupy. Usłyszał 17 zarzutów

0
Fot. Pixabay
24-latek podejrzany o kradzież karty płatniczej i dokonywanie płatności został zatrzymany. Wpadł w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Usłyszał zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jak wynika z relacji funkcjonariuszy, młody mężczyzna miał ukraść m.in. kartę bankomatową koledze, kiedy ten był w stanie upojenia alkoholowego. Następnie w ciągu dwóch dni używał jej płacąc za zakupy aż czternastokrotnie płacąc zbliżeniowo za zakupy i usługi. To nie były jedyne próby jej użycia jednak dwie kolejne były nieudane.

CZYTAJ: Urzędy ponownie się otwierają. Które i kiedy? Sprawdź!

24-letni amator cudzych kart płatniczych został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy i usłyszał zarzuty. – Mężczyzna odpowie łącznie za 17 czynów: kradzież karty płatniczej, 14 włamań do systemu bankowego i kradzież pieniędzy oraz 3 usiłowania kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Warto pamiętać, że zgubienie karty płatniczej może nas słono kosztować. Zwłaszcza kiedy korzystamy z funkcjo płatności zbliżeniowej, która pozwala na szybkie realizowanie zakupów bez znajomości kodu PIN. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu, czy terminala po zakończeniu transakcji – dodaje.

CZYTAJ: Ponad 100 ozdrowieńców w powiecie krotoszyńskim. Dobre wieści z regionu!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick