Ukradł aluminium. Może iść do więzienia

0
48-latek włamał się pod osłoną nocy, do pomieszczeń magazynowo - garażowych znajdujących się na terenie Żerkowa. Mężczyzna, po sforsowaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza budynku, a wychodząc z garażu zabrał z niego 150 kg. linki aluminiowej o wartości około 600 zł.

Informacje, jakie na miejscu włamania zebrali policjanci oraz zabezpieczony materiał dowodowy, skierowały podejrzenia śledczych na byłego pracownika firmy, 48-letniego mieszkańca gminy Żerków.

Włamywacz został bardzo szybko zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia, które padło łupem sprawcy – mówi młodszy aspirant  Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Kryminalni bowiem udowodnili zatrzymanemu także popełnienie przestępstwa kradzieży na szkodę tej samej firmy, do której doszło na początku czerwca.

Wówczas jego łup stanowiły również elementy aluminiowe. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik.

Odzyskane przez policjantów mienie, zabrane przez zatrzymanego z garażu, wróciło już do prawowitego właściciela.

źródło: KPP Jarocin

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick