Udany debiut Winnickiego. Spójnia pokonuje BM Slam Stal

Kluczowa dla losów meczu była druga kwarta, którą ostrowianie przegrali 20:35. To właśnie w tej części spotkania swoimi umiejętnościami strzeleckim najczęściej popisywał się Cowels, który trafił pięciokrotnie zza linii 6,75. Spójnia w tym czasie uzyskała przewagę, którą kontrolowała w kolejnych minutach meczu.

W barwach BM Slam Stali zadebiutował doświadczony Filip Dylewicz. Były reprezentant Polski w 23 minuty spędzone na parkiecie rzucił 5 punktów, miał także 4 zbiórki.

Kolejny kiepski mecz zagrał Donte McGill, który zdobył 6 punktów na przeciętnej skuteczności. Jak na zawodnika, który przyszedł do zespołu w roli strzelca to zdecydowanie za mało.

Ostrowianie w Stargardzie przegrali zdecydowanie walkę o zbiórkę 36:48. Gospodarze mieli aż 18 zbiórek w ataku, co pozwalało na ponawianie akcji. Najlepszym zbierającym BM Slam Stali był mierzący 196 cm wzrostu Przemysław Żołnierewicz. Kibice Stali wciąż czekają na środkowego, którego ostrowski klub od dłuższego czasu poszukuje.

PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:66 (16:15, 35:20, 12:14, 17:17)
PGE Spójnia: Raymond Cowels 30, Darnell Jackson 11 (10 zb), Tomasz Śnieg 10, Mateusz Kostrzewski 8, Piotr Pamuła 6, Tony Bishop 6, Bartosz Bochno 5, Peter Olisemeka 4, Jokubas Gintvainis 0.
BM Slam Stal: Daniel Szymkiewicz 17, Jay Threatt 13, Paulius Dambrauskas 10, Nikola Jevtović 7, Donte McGill 6, Filip Dylewicz 5, Przemysław Żołnierewicz 4 (11 zb), Jarosław Mokros 4, Jakub Garbacz 0.