Uczniowie z Ostrowa najlepsi w „Mechatronie” [WIDEO]

0
Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Inżynierów "Mechatron" zajęli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Konkurs Młodych Inżynierów „Mechatron” skierowana była dla studentów i doktorantów kierunków technicznych. W gronie młodych konstruktorów, którzy mogli zaprezentować swoje wynalazki, znaleźli się: Grzegorz Gorzaniak, Filip Tomczyk, Mikołaj Fischer, Kamil Kaliński, Juba Jędrzejewski, Bogumił Skoczylas i Mikołaj Bartela z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas konkursu uczniowie zaprezentowali: Domowe centrum obróbki tworzyw sztucznych, „Fuzor – reaktor syntezy termojądrowej”, Zaginarkę do blach z innowacyjnym napędem elektrycznym oraz program optymalizujący proces produkcyjny za pomocą Problemu Komiwojażera.

– Zaprezentowano 26 prac, a pierwsze miejsce ex aequo przypadło uczniom ZST w Ostrowie za całokształt ich twórczych projektów, Krzysztofowi Dzikowi za przemysłowy robot pneumatyczny i Przemysławowi  Barciowi nagrodzonemu za wizualizację silnika benzynowego – mówi dr Paweł Sobczak, opiekun naukowy uczniów z Ostrowa Wielkopolskiego.

Ogólnopolski Konkurs Młodych Inżynierów 2018 #2

Zobaczcie jak wyglądał drugi dzień i jakie prace wystartowały w Ogólnopolska Konferencja Naukowa i Konkurs Młodych Inżynierów

Opublikowany przez Koło naukowe Mechatron – SEP 2 czerwca 2018

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick