Uczniowie „Budowlanki” szkolili się na sprzęcie wartym miliony złotych [ZDJĘCIA]

0
Fot. ZSB-E Ostrów Wlkp.
Symulatory transportu kolejowego trafiły na kilko godzin do uczniów ZSB-E w Ostrowie Wielkopolskim. Młodzież ucząca się w tej szkole miała okazję sprawdzić, jak wygląda praca maszynisty i na czym polegają jego obowiązki.

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim mają za sobą zajęcia praktyczne na symulatorze pojazdu kolejowego. Taką fachową nazwę nosi urządzenie, które pozwala zasiąść w wirtualnej kabinie maszynisty i spróbować sił w tym zawodzie.

CZYTAJ TEŻ: Nemesis – innowacyjny projekt wielkopolskiej policji. Polska w szóstce krajów na świecie

Z niecodziennej okazji skorzystali uczniowie dwóch kierunków: technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik transportu kolejowego. Mieli taką możliwość dzięki firmie CMGI, która zajmuje się działalnością w obszarze wirtualnej rzeczywistości.

Przyszli specjaliści od kolejnictwa mieli okazję skorzystać z trzech typów symulatorów: WM15, PS00, MTW stanowiących własność PKP Energetyka w Warszawie. Takie prezentacje są organizowane dla potrzeb wojska i PKP. Na symulatorach szkolenia odbywają maszyniści. W ich trakcie tworzone są trudne sytuacje bez fatalnych konsekwencji, które mogą się zdarzyć na przejeździe np. gdy wjedzie auto. Symulatory wykorzystywane są także do nauki sygnalizacji – podkreślił Andrzej Wisz, prezes zarządu CMGI.

Jak podkreślił przedstawiciel spółki, to sprzęt wart miliony złotych. Najważniejszym jego elementem jest pulpit, a system szkolenia opiera się na rzeczywistości wirtualnej. Sprzęt obrazuje obsługę pojazdu kolejowego i śmigłowca. W efekcie uczniowie mogli się wczuć w rolę pilota, jak i maszynisty – dodał.

Szkolenie na symulatorach ZSB-E

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick