Uczeń ZSP CKU wicemistrzem Europy w Jiu-Juitsu

0
Marcin Walkowiak - uczeń III klasy wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach osiągnął nietuzinkowy sukces w Mistrzostwach Europy Brazylijskiego Jiu-Juitsu w LOSiR w Luboniu.

W mistrzostwach, które odbyły się 14 października 2017 roku, Marcin Walkowiak wywalczył tytuł Wicemistrza Europyw kategorii -70 kg Adult, co jest bardzo dużym osiągnięciemw dotychczasowej karierzeucznia ZSP CKU w Przygodzicach.

zdjecie

– Jiu-Juitsu to moja pasja, której poświęcam większość swojego wolnego czasu. Kolejnym moim krokiem w karierze sportowe, będzie udział w Mistrzostwach Świata. Zależy to jednak od pozyskania sponsorów. Ja obiecuję, że dam z siebie wszystko- zapowiada Marcin Walkowiak.

Uczeń od dwóch lat trenuje BJJ (Brazylijskie Jiu-Juitsu)  i MMA (mieszane sztuki walki) w jednym z ostrowskim klubów sportowych, pod okiem trenera Rafała Zawidzkiego – byłego zawodnika MMA. Wcześniej ponad dwa lata ćwiczył zapasy. By osiągnąć sukces zawodnik musi ćwiczyć w klubie 5 razy w ciągu tygodnia z najlepszymi zawodnikami MMA, którzy są mistrzami Polski, Europy, a nawet świata.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick