Uciekał przed policją, uszkodził radiowóz

1
Trzy promile alkoholu miał motocyklista, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ul. Batorego w Pleszewie. Mężczyzna spowodował kolizję z radiowozem, a następnie uciekał pieszo. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o motocykliście, który  popełnia wykroczenia. We wskazane miejsce skierowani zostali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy na ul. Batorego zauważyli pasującego do opisu motocyklistę.

– Kierujący motocyklem na widok radiowozu zaczął uciekać. Nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez mundurowych. Po tym, jak został wyprzedzony przez radiowóz, zeskoczył z motoroweru, który uderzył w jego tył. Mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. W pewnym momencie potknął się i upadł na ziemię. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do szpitala – mówi mł.asp. Monika Kołaska. 

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec Pleszewa. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało dwa promile alkoholu w jego organizmie.

W tym przypadku kierujący, odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również grozi mu odpowiedzialność za ucieczkę przed patrolem policji i spowodowanie kolizji drogowej – dodaje.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości prawo przewiduje karę dwóch lat pozbawienia wolności, utratę prawo jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.  Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. „Pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o motocykliście, który popełnia wykroczenia. We wskazane miejsce skierowani zostali policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, którzy na ul. Batorego zauważyli pasującego do opisu motocyklistę.” Panie redaktorze naczelny wlkp24.info znowu wtopa, tydzień bez bęgala – to tydzień u Pana stracony 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick