TŻ Ostrovia w barażach o PGE Ekstraligę. Jedzie dalej ostro po swoje [OŚWIADCZENIE]

1
Fot. tzostrovia.pl
Zarząd klubu Arged Malesa TŻ Ostrovia wydał oświadczenie dotyczące startu w barażach o PGE Ekstraligę. "Ostrovia będzie walczyć do samego końca. Nie poddaje się i jedzie dalej OSTROpoSWOJE! Najłatwiej byłoby poddać się bez walki. Powiedzieć, że nie mamy szans, że odpuszczamy. Uznaliśmy jednak, że to nie jest w naszym stylu, że zawsze walczyliśmy do samego końca, że nasi żużlowcy dokonywali w tym sezonie rzeczy wielkich" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze klubu.

Decyzja zapadła. Arged Malesa TŻ Ostrovia wystąpi w barażach o PGE Ekstraligę. Tak zdecydował zarząd klubu, który wydał oświadczenie w tej sprawie, informując w nim kibiców, że ostrowscy żużlowcy nie zamierzają składać broni po przegranym finałowym dwumeczu o tytuł mistrzowski Nice 1. Ligi Żużlowej z PGG ROW-em Rybnik.

ZOBACZ TEŻ: Usłyszane w Rybniku: awans przegraliśmy meczem u siebie [WIDEO]

Jak dowiadujemy się z pisma, udział w barażach to koszt rzędu około 160 tysięcy złotych, co nie jest małą kwotą dla klubu. Mimo tego zarząd postanowił podjąć walkę zarówno na polu sportowym, jak i finansowym. „Nasi żużlowcy dokonywali w tym sezonie rzeczy wielkich, że dostarczyli nam wszystkim wspaniałych chwil radości i wzruszeń. Walczyli dla klubu, dla Ostrowa Wielkopolskiego, dla naszych wspaniałych kibiców. Dlatego też podjęliśmy trudną decyzję o tym, że przystąpimy do meczów barażowych z siódmym zespołem PGE Ekstraligi w sezonie 2019. Robimy to dla Was, drodzy Kibice! Bądźcie z nami na dobre i na złe. Pokażcie, że Ostrów Wielkopolski zasługuje w przyszłości na miejsce w PGE Ekstralidze” – czytamy w oświadczeniu.

Jak podkreślają Radosław Strzelczyk i Waldemar Górski, walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej ma sens jedynie przy wypełnionych po brzegi trybunach Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. „Wierzymy, że poprzez tę walkę do samego końca, być może przekonamy do siebie kolejnych sponsorów. Pokażemy władzom samorządowym, że żużel w Ostrowie Wielkopolskim, to coś więcej niż sport. To zjawisko społeczne, którym żyje całe miasto, powiat i region” – przekonuje zarząd klubu.

W barażach TŻ Ostrovia zmierzy się ze truly.work Stalą Gorzów.

Pełna treść oświadczenia zarządu Arged Malesy TŻ Ostrovii

Szanowni Kibice,

po przegranym nieznacznie finale play-off Nice 1. Ligi Żużlowej w Rybniku, mieliśmy bardzo mało czasu na podjęcie decyzji o tym, czy przystępujemy do meczów barażowych o miejsce w PGE Ekstralidze w sezonie 2020. Gratulujemy awansu drużynie PGG ROW Rybnik. Naszym żużlowcom dziękujemy za wspaniałą walkę.

Decyzja, którą musieliśmy podjąć nie była łatwa. Wiąże się one ze sporymi kosztami, sięgającymi około 160 tysięcy złotych. Ostatecznie jednak zadecydowaliśmy, że nasza drużyna, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski będzie walczyć do samego końca. Nie poddaje się i jedzie dalej OSTROpoSWOJE!

Najłatwiej byłoby poddać się bez walki. Powiedzieć, że nie mamy szans, że odpuszczamy. Uznaliśmy jednak, że to nie jest w naszym stylu, że zawsze walczyliśmy do samego końca, że nasi żużlowcy dokonywali w tym sezonie rzeczy wielkich, że dostarczyli nam wszystkim wspaniałych chwil radości i wzruszeń. Walczyli dla klubu, dla Ostrowa Wielkopolskiego, dla naszych wspaniałych kibiców. Dlatego też podjęliśmy trudną decyzję o tym, że przystąpimy do meczów barażowych z siódmym zespołem PGE Ekstraligi w sezonie 2019.

Robimy to dla Was, drodzy Kibice! Bądźcie z nami na dobre i na złe. Pokażcie, że Ostrów Wielkopolski zasługuje w przyszłości na miejsce w PGE Ekstralidze. Tylko bowiem przy wypełnionym po brzegi stadionie, ma to sens i ekonomiczną rację bytu. Doskonale wiecie, że nigdy ostrowski klub nie był krezusem finansowym. Nie mamy może wielkich sponsorów, ale zawsze możemy liczyć na grono oddanych partnerów i przyjaciół, a przede wszystkim tysiące kibiców.

Wierzymy, że poprzez tę walkę do samego końca, być może przekonamy do siebie kolejnych sponsorów. Pokażemy władzom samorządowym, że żużel w Ostrowie Wielkopolskim, to coś więcej niż sport. To zjawisko społeczne, którym żyje całe miasto, powiat i region.

Zdajemy sobie sprawę, że udział w barażach to dodatkowe koszty. Zrobiliśmy w tym sezonie już bardzo dużo. Uchodzimy za rewelacyjnego beniaminka, który zawsze walczył do końca, choć nikt nie dawał nam szans. Teraz też nikt na nas nie stawia. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski nie poddaje się bez walki. Jeśli przegramy, to w czystej sportowej rywalizacji.

Apelujemy do naszych wspaniałych kibiców. Bądźcie z nami, bez względu na wynik meczu w Gorzowie. Pokażcie, że jesteście z drużyną na dobre i na złe. Bez was walka o spełnienie marzeń i PGE Ekstraligę w Ostrowie Wielkopolskim w przyszłości nie ma szans. Pokażcie w trakcie tych baraży, że chcecie żużla na najwyższym poziomie. Wierzymy, że docenicie naszą decyzję swoją obecnością na stadionie.

W imieniu żużlowców, trenera i swoim dziękujemy Wam za to, że byliście z nami przez cały sezon w chwilach zwycięstw i porażek. Moglibyśmy już zakończyć ten jakże udany sezon 2019 dla ostrowskiego żużla. Jesteśmy jednak sportowcami z krwi i kości i nie poddajemy się. Walczmy razem do końca i jedźmy OSTROpoSWOJE!

Zarząd TŻ Ostrovia
Radosław Strzelczyk
Waldemar Górski

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Zmarzlik sam meczów nie wygra,więc wszystko w Ostrowie jest sprawą otwartą. Pozostali zawodnicy Gorzowa prezentowali przeciętny sezon. Dobra decyzja Prezesa że jedziemy w barażach!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick