Basen przy Rejtana przejdzie modernizację! Kiedy?

10
Portal wlkp24.info przekazał tę informację, jako pierwszy: kultowe niegdyś miejsce w Ostrowie nazywane "rejtankami" lub "betoniarnią" zostanie zmodernizowane! Projekt zostanie przedstawiony podczas nadchodzącej sesji rady miejskiej. Wiadomość potwierdził dziś Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Byłoby to trzecie w Ostrowie miejsce z wodnymi atrakcjami dla mieszkańców - tuż po basenie Olimpijska i tuż obok zapowiadanego już parku wodnego.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego na swój aquapark będą musieli jeszcze chwilę poczekać, choć władze miasta zapewniają, że jedna z największych ostrowskich inwestycji ostatnich lat powstanie już niebawem. – Mamy pełną dokumentację projektową wraz z projektami branżowymi, złożyliśmy wniosek na budowę. Dopinamy także kwestię współfinansowania tej inwestycji ze środków zewnętrznych. Chcemy w drugim półroczu tego roku ogłosić przetarg na realizację tego zadania – mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Władze Ostrowa informują, że budowa aquaparku potrwa około dwóch lat, a więc możemy liczyć, że 2023 rok będzie rokiem startu parku wodnego. Ale to nie koniec! Jako pierwsi dowiedzieliśmy się, że to nie jedyna wodna atrakcja, która powstanie na terenie Ostrowa! – Mogę już ogłosić, że chcemy podjąć się modernizacji kultowego miejsca, czyli tzw. rejtanek. Miejsca, które nigdyś było bardzo modne i odwiedzane przez mieszkańców Ostrowa. Według naszych zamiarów ma tam powstać nowoczesny, atrakcyjny, wodny plac zabaw – informuje wiceprezydent Kostka.

Władze miasta chcą na najbliższej sesji rady miejskiej zaproponować wyodrębnienie tego zadania tak, by w ciągu kilku następnych tygodni zlecić stworzenie dokumentacji projektowej. Być może już w przyszłym roku “rejtanki” zostaną otwarte dla najmłodszych mieszkańców miasta.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 21
  19

  Dzielnica przemysłowa, plac z węglem, butlami z gazem, materiały budowlane, hurtownia stali, rybiarnia, betoniarnia i tory kolejowe, i setki Tirów i aut osobowych, a w centrum plac wypoczynkowy dla dzieci. Zly pomysł.

  • Dokładnie. 52 lata żyję na tym świecie, jako chłopak spędzałem tam całe dnie i nigdy, przenigdy nie słyszałem, aby ktoś mówił “rejtanki”. Kto to wymyślił?
   Zawsze było “na betę” albo “na betoniarnię”
   Radni! Uszanujcie historię! I jej nie zmieniajcie!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick