„Twój problem nasza sprawa” dziś na antenie TV Proart

1
Dziś na antenie TV Proart drugi w tym sezonie odcinek magazynu reporterskiego "Twój problem nasza sprawa". Początek programu o godzinie 20:40. Jak zawsze mamy dla państwa trzy materiały.

Kacper Majdecki ma 14 lat. Chłopak jest nieuleczalnie chory. Opiekuje się nim jego mama, samotnie wychowująca razem trójkę dzieci. Kacper jest przykuty do wózka inwalidzkiego, rodzina mieszka na pierwszym piętrze, a klatka schodowa w kamienicy jest klaustrofobiczna, ciasna, schody strome i wąskie. Wyjściem z sytuacji byłaby winda o którą mama Kacpra – Marlena walczy od kilku lat. Otrzymała nawet na ten cel dofinansowanie, które jednak trzeba było zwrócić, bo nie udało jej się uzbierać brakującej kwoty. Z rodziną od samego początku są pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych. Reportaż pt. „Życie strome jak schody”.

Ogień strawił ich odzież, meble, sprzęty gospodarstwa domowego, dokumenty, a nawet pieniądze. Zostawi w tym co mieli na sobie. 25 września w Sieroszewicach w powiecie ostrowskim doszło do pożaru pałacu w którym znajdowało się 10 mieszkań komunalnych. Z ogniem całą noc walczyło ponad 60 strażaków. Mieszkańcy od samego początku mieli żal do lokalnych władz, że ta nie reagowała na ich prośby o bieżące remonty, jako przyczynę wskazując zwarcie instalacji elektrycznej. Urząd broni się i przyznaje, że budynek nie był w najlepszym stanie technicznych, jednak zgodnie z pozwoleniami nadawał się do zamieszkania. Wersję urzędu potwierdza także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wojciech Pieczyński z Ostrowa Wielkopolskiego jest niewidomy od 9 lat. Stracił wzrok w wyniku choroby. Jego życie legło w gruzach, ale nie poddał się. Pomogła mu rodzina i przyjaciele. Od nowa musiał poznać świat, który wcześniej dobrze znał. Dziś świetnie daje sobie radę w kuchni, jest fanem sportu i co ciekawe zakładów bukmacherskich obstawiając mecze, których przecież nigdy nie zobaczy. Wybraliśmy się z panem Wojciechem, aby pokazał nam z jakimi problemami na co dzień stykają się osoby niewidome w Ostrowie, bo, jak się za chwilę państwo przekonają, samo przejście przez ulice do najłatwiejszych nie należy. Reportaż „Mam dużo wolnego czasu…”.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick