„Tutaj będzie twarda i żelazna ręka” – ostrowscy przedstawiciele PiS-u o walce z pedofilią

30
"Wprowadzimy jeszcze większą rygoryzację kar za przestępstwa pedofilii, nie będzie żadnego zmiłuj" - zapowiadają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Temat walki z pedofilią w kościele katolickim pojawił się na wczorajszej konferencji prasowej partii.

Ostrowscy przedstawiciele partii twierdzą jednak, że problem pedofilii wśród osób duchownych to zaledwie ułamek przypadków. Należy pochylić się nad problemem ogólnie, a nie tylko skupiać się na nim w kontekście premiery dokumentu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

 1. A prze ostatnie 4 lat to co? Nic! Teraz kiedy Sekielscy i wybory to nagle straszenie i machanie szabelką. To tak jak ten wasz eurosceptycyzm, który nagle przerodził się w euroentuzjazm. A szmata, wyrzucona z kancelarii premier Szydło, nagle na powrót stała się flagą UE. Myslicie, że ponownie nabierzecie wyborców?

  • A rejestr pedofilów kto opublikował jak nie PiS. Platforma głośno krzyczy a wstrzymało się żeby Polacy wiedzieli kto jest w ich środowisku pedofilem.

  • A ilu księży jest w tym rejestrze? Ani jeden. To jest ta hipokryzja! A co z tego rejestru wynika? 4 lata nic, a teraz nagle przebudzenie, wielkie konferencje 100 lat więzienia i nie wiadomo co. Latało się przed ołtarze to teraz niewygodnie atakować. No i powrót do „przez poprzednich 8 lat”. Miała być dobra zmiana a jak widać.

  • I jest dobra zmiana. Na pewno 100 razy lepsza jak PO. Bo PO to hipokryci do kwadratu.

  • Hipokryci? Jak poseł Piotrowicz? Co to pochwalał ciumkanie i przytulanie, kąpielki z dziewczynkami i nocowanie na plebanii, a teraz ma opiniować ustawę o zaostrzeniu? Masz rację, tyle że Piotrowicz to poseł PiS. A dlaczego nagle PiS zaostrza, a 4 lata siedział cicho? Rejestr jak już wyjaśniliśmy sobie nie odtajniał nazwisk księży pedofilów, czyżby jednak ten film wywołał reakcję przed wyborami? I teraz trzeba na kolanie i w nocy uchwalać, żeby ciemny lud to kupił? I to nie jest hipokryzja, zebku? Prawdziwie dobra zmiana, bebek

 2. Obudzili się ze snu zimowego caly czas wszystko tuszowali teraz przed wyborami chcą się wybielić wyborcy was rozlicza

  • Tuszowała platforma przez 8 lat swoich nieudolnych rządów a teraz się budzą.

  • Ale to PiS rządzi 4 lata i nic? Dop[iero film ich obudził i strach przed wyborami? A teraz wina Tuska i PO? Czas brać odpowiedzialność za to co tu i teraz, a nie opędzać się przeszłością. dlaczego przez 8 lat PiS nie wytykał milczenia Platformie? Prawda jak to można odbić? Siedzieliście cicho 12 lat, a teraz panika bo film.

  • Nie słyszałeś, że film dotyczył wielu „księży” już nieżyjących i w podeszłym wieku?

  • Polański buraku to obywatel USA. Wszyscy wiemy, że panienkę odrobioną na starszą zaprowadziła do Polańskiego mamusia. Nie widzisz różnicy? Afera? Że księża pod pozorem religii, pracy duchowej molestują dzieci? A gdyby to dotyczyło twojego dziecka? No chyba że sam doprowadzasz swoje do księdza.

  • A co zrobił PiS przez ostatnich 14 lat? Poza rejestrem pedofilów, w którym „przypadkiem” opuszczono księży? Lata 2005-07 rządzenia- cisza, 2007-14 w opozycji cichutko jak mysz pod miotłą, ostatnie 4 lata tylko ten rejestr bez księży i teraz nagle bo film? Może czas przestać sobie wycierać usteczka Platformą i czas się walnąć w swoje piersi? Cos za bardzo nie jesteś pamiętliwy, więc ci przypominam.

 3. Gdyby nie film nie byłoby grożenia żelazną ręką przez PiS. Czyżby nie wiedzieli o problemach Kościoła. Przecież są tak blisko. Myślę, że w Kościele niewiele się zmieni. Nie przekonują mnie słowa Hierarchów. Za chwilę ujrzą światło dzienne sprawy związane z finansami Kościoła, celibatem itp. Jestem katolikiem, ale słabo to niestety wygląda i na pewno nie wzmacnia.

 4. A dla kogo beda tak wysokie kary? Dla wszystkich czy kler bedzie jak dotychczas wylaczony? Teraz sie pis obudzil? A co robili dotychczas? Np. Piotrowski ich bronil

 5. Panie Witon. Ale pan głupoty gada. Najlepiej pięć razy się zastanowić, a nie mówić co ślina na język przyniesie.

 6. Nie damy komunistom zniszczyć kościoła i będziemy go bronić. Kościół sam się oczyści i będzie dobrze. Jak to mawiał klasyk „Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”.

  • A powinno być: raz sierpem raz młotem czarną hołotę ! dzieciaku usmarkany

 7. PIS obieca przed wyborami haha rozda 1000 plus 13nastki 14nastki i 15nastki wybuduje największy wieżowiec na świecie o nazwie DUCK TOWER dla kierowców paliwo + a dla złodziei roki więzienia więcej! a będzie żyło się wspaniale! co jeszcze?

  • Piszcie sobie te durne komentarze a PiS i tak cieszy się bardzo dużym poparciem społecznym. Dotrzymali słowa, dali ludziom pieniądze, społeczeństwu żyje się lepiej. Wielu ludzi nie siedzi na forum i nie marnuje energii na głupie wpisy. Życzę PiS-owi aby rządzili kolejną i następne kadencje bo dużo zrobili dla zwykłych ludzi i widać poprawę życia codziennego w Polsce dzięki 13 emeryturze, 500+, obniżeniu wieku emerytalnego, 300 zł wyprawki szkolnej, podniesieniu płacy minimalnej to sprawia że żyje się lepiej a za PO co mieliśmy jedno wielkie G…………..

  • Masz rację dali ludziom pieniądze, emerytem jednorazowo ochłap wyborczy, jednocześnie przywalili ceny, szereg lekarstw wypadło z dofinansowania przez państwo, w tym te na najgorsze choroby (słyszałaś?), nowe podatki np od podarków na I Komunię, 19 zł kg pietruszki, 6 zł kostka masła, chleb w górę, bułki, cebula itp to postęp, nie to potrzeba zebraqnia kasy, żeby dać ludziom część tego co im zabrali? Głupoty wypisujesz Angliko, widać, że albo nie robisz zakupów, albo nie myślisz patrząc tylko na stronę „dostał”. Budżet każdego domu musi składać się z pozycji „dostałem” i „wydałem”. Usiądź i spokojnie sobie policz, a wyjdzie ci ile wydajesz więcej niż 4 lata temu. A w zapowiedzi znaczne podwyżki prądu, gazu, wody. Oczywiście po wyborach. Nie piszę już o łamaniu prawa przez PiS, o wielkich nagrodach, kombinacjach, aferach, o tym że pis właśnie zagarnia do końca OFE, bo jak widać ciebie to nie obchodzi.

  • To gdyby Pis ludziom nie dał pieniędzy np. 500+ to ceny i tak by poszły w górę i rodzinom jeszcze gorzej by się zyło a tak trochę to 500+ wyrównuje. Zobacz sobie takie pojęcie jak inflacja i jak na przestrzeni lat sie kształtowała a nie propagande siejesz o jakimś wirtualnym drastycznym skoku cen.

  • I tak ten ciemny lud myśli nie znając podstawowych praw rządzących rynkiem. Kiedy na rynek wrzuci się dużo pustego pieniądza, wytwórcy i sprzedawcy podnoszą ceny i ludzie płacą więcej. To się nazywa inflacja, Ale skąd beneficjent 500+ ma to wiedzieć? Będzie głosować na PiS i wyklinać jakieś ciemne moce, które podnoszą ceny nie rozumiejąc, że winny jest ten, kto pieniądze nie swoje zresztą rozdaje. Najgorzej rodzicu mają w tej sytuacji ludzie, którzy ciężko pracują, mają już dorosłe dzieci, nikt im nie podnosi zarobków, a ceny idą w górę. To oni zasuwają na tych mądrali takich jak ty, rodzicu.

 8. Najnowsza wiadomość dla sympatyków PO. W sejmie głosowano nad projektem podwyższenia kar za pedofilie. 67 posłów PO wstrzymało się od głosu, 31 głosowało przeciw, a tylko 23 głosowało za. Więc jak chcecie coś dodać to czekam na komentarze, chociaż co wy możecie mądrego napisać? Jedynie coś na wzór „Urzędnika” który pisze „Panie Witon. Ale pan głupoty gada. Najlepiej pięć razy się zastanowić, a nie mówić co ślina na język przyniesie”, a następne prymitywy go lajkują.

  • Dodam, znasz tę ustawę? Wiesz czego dotyczy poza zaostrzeniem kar dla pedofili? Nigdy nie masz obiekcji do prawa stanowionego na kolanie, bez odpowiednich analiz? Nie widzisz, że tę ustawę napisano w dwa dni po filmie Sekielskich? Że chodzi o złagodzenie wk….a opinii publicznej? Jeśli nie widzisz toś głupi, albo cyniczny.

  • Co by PiS nie zrobił to jest wszystko źle jak zaostrzył kary za pedofilię jest źle, jakby nie zaostrzył też by było źle że nie reaguje. ludzie ogarnijcie się trochę. bardzo dobrze, że ustawa została szybko napisana i uchwlona to pokazuje że PiS szybko działa i sprawnie i że nie ma jak to było za PO państwa tylko „TEORETYCZNEGO”.

  • Taaaaaak przez 14 lat nic nie zrobił (nie wiedział?), w lastach 2005-7 rządził i nic nie zrobił, w latach 2007-2015 był w opozycji i ani jednego projektu na ten temat, od roku 2015 rządzi i tylko ten rejestr, w którym przypadkiem ani jednego księdza. Teraz film i już po kilku dniach ustawa? Problem w tym, że to nie jest ustawa o zaostrzeniu kar dla edofilów. Kaczyński zapowiedział, że podniosą wiek do 17 lat, czyli 18 letni chłopak jak spotka się z dziewczyną 16,5 roku i ją pocaluje będzie cpedofilem. Czytałeś o tym mądralo? Albo ginekolog, który przepisze środki antykoncepcyjne tej 16-latce będzie odpowiadać karnie? PIslam wprowadzamy pod pozorem walki z pedofilią.

  • I bardzo dobrze urzędasie. W Polsce osobą pełnoletnią jest się od 18 roku życia i tyle w temacie takie jest prawo. Niech sobie chłopak poczeka aż dziewczyna będzie miała 18 lat, a wogłóle dziewczyna 16 letnia to powinna całować ale książkę w szkole i się uczyć, a nie myśleć o całowaniu.

 9. Czy ci księża molestujący chłopców nie są czasami homoseksualistami? Być może warto się przyjrzeć tej części społeczeństwa w całości a nie próbować wprowadzać adopcję i inne przywileje, jak dla zdrowych ludzi…

 10. Jasne. czyli poza grożeniem islamem chcecie wprowadzić Pislam? Kijem Wisły się nie da zawrócić. Mam nadzieję, że młodzi ludzie to czytają i widzą do czego ta banda prowadzi Polskę i Polaków. Piszesz, że osobą pełnoletnią w Polsce jest się od 18 roku życia, ale karnie odpowiada się już jak dorosły nie tylko od 17 roku życia, ale teraz nawet od 15. To jak to jest- całować może się dorosły od 18, ale za przestępstwo odpowiada dzieciak jak dorosły od 15? to się zdecydujcie, kiedy kończy się dzieciństwo. Takie to i wasze prawo. Bez odbioru- urzędnik

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick