Turniej pianistów w Antoninie

0
Turniej Pianistów - Stypendystów Zagranicznych o nagrodę imienia księcia Antoniego H. Radziwiłła odbędzie się 3-4 czerwca w Pałacu Myśliwskim w Antoninie. Tym razem, to jubileuszowa, trzydziesta edycja tej chopinowskiej imprezy.

Biorą w nim udział pianiści pochodzący spoza granic naszego kraju (studenci, stypendyści, stażyści), kształcący się w polskich Akademiach (Uniwersytetach) Muzycznych.

W tym roku są to: Giuseppe D’Aloi – Włochy (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Ai Ishizaki – Japonia (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie), Marharyta Kozlovska – Ukraina (Akademia Muzyczna w Krakowie), Miho Nishimura – Japonia (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie), Jaime Peñate Conde – Hiszpania (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Ivan Shemchuk – Ukraina (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy).

W tym turnieju na najlepszych pianistów głosuje publiczność.

W I etapie 3 czerwca 2017r. (sobota) uczestnicy występują z dwudziestominutowym programem dowolnego kompozytora, po czym nastąpi głosowanie publiczności.

W II etapie 4 czerwca 2017 r. (niedziela) wszyscy wykonawcy prezentują   dwudziestominutowy program chopinowski, a następnie znów głosować będą słuchacze.

Najlepszy pianista zdobędzie nagrodę Grand Prix – tradycyjnie statuetkę, i nagrodę specjalną za program chopinowski i dowolny.

Organizatorem jest Stowarzyszenie „Wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin” z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim

Turniej współfinansowany jest przez:

Samorząd Województwa Wielkopolskiego,

Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim,

Powiat Ostrowski.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick