Trzynaście dni do trzynastej akcji. A tak było kiedyś…

0
Trzynasta akcja "Oddaj krew z kablówką" nie będzie pechowa - taki cel założyli sobie organizatorzy wydarzenia. Jak co roku, 20 czerwca na dziedzińcu telewizji Proart w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Wolności 19 spotkają się krwiodawcy, którzy od lat nie zawodzą. W ubiegłym roku do banku krwi z akcji wpłynęły 142 litry krwi.

Trzynastka wbrew pozorom dla wielu osób nie jest liczbą pechową, a szczęśliwą. Dlatego organizatorzy akcji „Oddaj krew z kablówką” liczą na to, że na przekór przesądom właśnie ta edycja wydarzenia będzie bardzo szczęśliwa. Niezależnie od rezultatu i ilości pobranej krwi, będzie miała ona pozytywny wydźwięk dla wszystkich, którzy skorzystają z pobranych zasobów życiodajnego płynu.

Do tej pory w trakcie wszystkich edycji tej jednej z największych w Polsce akcji krwiodawstwa pobrano prawie 1900 litrów krwi. Cała akcja zaczęła się w 2005 roku, wtedy zarejestrowało się 166 krwiodawców, którzy oddali 80 litrów krwi. Rekord padł w 2011 roku, gdy osiągnięty został niesamowity wynik 225 litrów.

Przygotowaliśmy krótkie wspomnienie z archiwalnych zdjęć filmowych z poprzednich lat akcji. Być może znajdziecie siebie na nagraniach? Dzielcie się w komentarzach swoimi wspomnieniami z pobytu na dziedzińcu TV Proart w minionych latach. Odsyłamy też na fanpage na Facebooku akcji TUTAJ.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick