Urządzenia do ozonowania trafiły do policji i ratowników [WIDEO]

3
Fot. fanpage Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu przy WSZ w Kaliszu
Trzy urządzenia do dekontaminacji trafiły do kaliskiej policji oraz ratowników medycznych z tego miasta. Kolejne otrzymały także inne jednostki z naszego terenu. Mają pomóc w dezynfekcji nie tylko ich budynków, ale także innych budowli użyteczności publicznej.

Dezynfekcja to podstawa ochrony przed koronawirusem. Stąd apele o mycie rąk i zachowanie najwyższych standardów higieny. Kiedy jednak potwierdzone zostaną przypadki zakażenia, niezbędne są dodatkowe działania. Pomocne są wtedy urządzenia do ozonowania, ponieważ ozon działa silnie antyseptycznie.

Dwa tego typu urządzenia przeznaczone do dekontaminacji trafiły na wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Było to możliwe dzięki staraniom Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego. Teraz skutecznie będzie można odkażać budynki użyteczności publicznej, jak placówki oświatowe czy lokale gastronomiczne. – Urządzenia będą wykorzystane do dezynfekcji radiowozów oraz pomieszczeń biurowych kaliskiej komendy – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

Podobne urządzenia trafiły do innych jednostek z naszego terenu: KPP Kępno (jedno), KPP Krotoszyn (dwa), KPP Ostrów Wlkp. (dwa), KPP Pleszew (jedno).

Kolejne urządzenie do dezynfekcji trafiło do ratowników medycznych z tego miasta. Na swoim fanpage’u opublikowali nawet wideo prezentujące jego możliwości. „Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów i hojności PHU MAJA II Spółka z o.o. oddział w Józefowie udało się pozyskać sprzęt do przeprowadzenia dezynfekcji. To jest duży prezent. Bardzo, bardzo dziękujemy za wsparcie firmie Maja Partner Ogrodniczy” – czytamy w treści posta.

Światowy Dzień Zdrowia przywitał naszą załogę wspaniałym prezentem 🙂 Dzięki zaangażowaniu naszych kolegów i hojności PHU MAJA II Spółka z o.o. oddział w Józefowie udało się pozyskać sprzęt do przeprowadzenia dezynfekcji. To jest DUŻY prezent. Bardzo, bardzo dziękujemy za wsparcie firmie http://partnerogrodniczy.plPoniżej prezentacja możliwości urządzenie, a w komentarzach zdjęcia.

Opublikowany przez Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu przy WSZ w Kaliszu Wtorek, 7 kwietnia 2020

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick