Pięć osób w rozbitym BMW. Najbardziej poszkodowanego zabrało LPR [AKTUALIZACJA]

0
Fot. KPP Ostrzeszów
Jedna osoba została poważniej ranna, a kolejne nie odniosły groźnych obrażeń. To bilans wypadku, do którego doszło w Kuźnicy Myślniewskiej w niedzielę ok. 18.30. Poszkodowana osoba została przetransportowana do ostrowskiego szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, samochód marki BMW na łuku drogi zjechał na pobocze. Auto, którym podróżowało pięć osób, staranowało barierkę i zatrzymało się w rowie.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek pod Gołuchowem i nocny pościg na rondzie bankowym

Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej (dwa z PSP i jeden z OSP Kobyla Góra), policję oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Lekarz przebadał wszystkich poszkodowanych. Byli przytomni. Jedna z nich siedziała na poboczu i uskarżała się na bóle. Dwie kolejne były pod wpływem szoku powypadkowego. Najbardziej poszkodowaną osobę załoga LPR-u przetransportowała do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim – wyjaśnia portalowi wlkp24.info dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrzeszowie.

Do wypadku doszło ok. 18.30 w Kuźnicy Myślniewskiej.

CZYTAJ TEŻ: Wandale znowu bezkarnie się panoszą. Wyznaczono nagrodę za ich wskazanie

AKTUALIZACJA

– Ustalono, że 19-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, kierując samochodem marki BMW, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w barierę ochronną. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się czterech pasażerów, również mieszkańców powiatu ostrowskiego, z czego jeden z nich, 17-latek, doznał obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu i złamania wyniosłości piszczeli lewej, w związku z powyższym został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie pozostał na obserwacji. Pozostali pasażerowie nie doznali żadnych obrażeń – podkreśla asp. Magdalena Handziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick