Trzech pijanych kierowców w weekend. Rekordzista miał 3,5 promila

0
Nie pomagają apele policji i relacje z tragicznych wypadków drogowych, których sprawcami są pijani kierowcy. Kolejne osoby wsiadają za kółko pod wpływem alkoholu. Podobnie było w ostatni weekend. Tylko w sobotę i w niedzielę policjanci z Ostrzeszowa złapali na gorącym uczynku trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał 3,5 promila alkoholu.

Zaczęło się w sobotę po godz. 22.00 w Kobylej Górze, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego obywatela Ukrainy. Kierujący audi a6 został poddany badaniu alkomatem, które wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 2,5 promila alkoholu. – Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. W przedmiotowej sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

>> Nowe pociągi w naszym regionie. Co się zmieni w przyszłym rozkładzie? <<

Rekordzistą okazał się kierowca zatrzymany w niedzielne przedpołudnie po godz. 10.00 w Kuźnicy Grabowskiej. Mundurowi zatrzymali 39-latka kierującego oplem corsą, a po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma… 3,5 promila alkoholu. Teraz zajmują się nim funkcjonariusze z Mikstatu.

Ostatnim zatrzymanym tego weekendu przez ostrzeszowską policję był 36-letni kierowca peugeota, jadący przez Jaźwiny. Także on wpadł w ręce policji, a badanie trzeźwości wykazało, że miał w wydychanym powietrzu blisko promil alkoholu.

>> Burmistrz Nowych Skalmierzyc przeciwny obwodnicy Kalisza w obecnym wariancie <<

Całą trójką zajmie się teraz sąd. Kodeks Karny przewiduje za złamanie przepisów i jazdę „pod wpływem” do dwóch lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick