„Trzeba było podjąć męską decyzję”. Rusza budowa Areny Ostrów

15
„Ta hala będzie otwarta dla wszystkich” – to jedno z kluczowych zdań, które powiedziała dziś Beata Klimek na oficjalnym symbolicznym wkopaniu pierwszej łopaty pod budowę Areny Ostrów, czyli hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja na pewno będzie zrealizowana – deklarują władze miasta i podkreślają fakt, ze Ostrów czekał kilkanaście lat na ten obiekt.

Wielka feta, deklaracje współpracy między samorządami, gratulacje i nieopisany entuzjazm – symboliczne wbicie łopaty pod budowę hali widowiskowo-sportowej w Ostrowie Wielkopolskim to było jedno z ważniejszych wydarzeń tego roku w życiu ostrowskiego samorządu. Hala „Arena Ostrów” ma powstać do końca sierpnia 2020 roku. Pieniądze w budżecie są zabezpieczone, miasto stara się też o dofinansowanie, ekipa budowlana przygotowuje się do wjazdu na teren przy Wojska Polskiego. – Nie wracamy do przeszłości, na którą nie mieliśmy wpływu, patrzymy w przyszłość i rozpoczynamy inwestycję – mówiła dziś na oficjalnej uroczystości Beata Klimek, prezydent miasta.

Miasto na halę widowiskowo-sportową zabezpieczyło w budżecie ponad 31 milionów 300 tysięcy złotych. Niewykluczone, że uda się też pozyskać środki ministerialne. Wykonawca – ostrowska firma Budrem przejęła już plac budowy, za 2-3 tygodnie ekipa przystąpi do pracy. Termin realizacji inwestycji minie 31 sierpnia 2020 roku. Obiekt zaprojektowany przez Mariusza Szczuraszka – jak deklaruje wykonawca – gwarantuje pełne przystosowanie do rozgrywek sportowych na poziomie ekstraklasowy, ale i jest przygotowany do organizacji eventów rozrywkowych i widowisk.

Szczegóły w załączonym materiale filmowym oraz w dzisiejszych „Wydarzeniach” oraz „Sporcie” Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Szanowna Pani Klimek. W WPF jest cała kwota zarezerwowana na budowę. To, że osobiście Pani złożyła wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu o niczym nie świadczy. Na dzisiaj Miasto SAMODZIELNIE bez dotacji, bez poparcia PZKosza, z poparciem PZPR, któremu przecież wszystko jedno co tu powstanie bo w tej chwili piłka ręczna w Ostrowie to średniak bez ambicji ekstraklasowych buduje halę. Buduje Pani obiekt na którym na siłę będą grali piłkarze ręczni ( o ile jeszcze będą) i będzie Pani zapychała jakimiś imprezami a my mieszkańcy będziemy to spłacać i utrzymywać. Koszykówka ekstraklasowa będzie grała na Kusocińskiego ale co to pania obchodzi. Za 4 lata ma pani uprawnienia emerytalne i ma pani wyjechane na to kto się będzie z tym borykać. W mieście z pieniędzmi coraz gorzej a pani niefrasobliwie to miasto zarzuca. Juz zupełnie na marginesie zauważam ten namiot z wyżerką z okazji wkopania łopaty bo to byłoby śmieszne gdyby nie było za „nasze”. Czyżby data 2 kwietnia nie była przypadkowa bo przecież to imieniny p. Klimek.

 2. Srodki zabezpieczone czyli tereny przy alejach sprzedane zeby miec pieniazki tak rozumiem bo tak zakladal plan finansowania hali, a komu jak mozna zapytac?

 3. A jak to jest, że widziałem na FB u Beaty Klimek że OTBS podpisywał umowę na inspektora nadzoru, a na filmie na tablicy (2,18 min) widnieje jako inspektor nadzoru Paweł Woźniak prezes OTBS mąż kierowniczki w dziale inwestycji i przyjaciółki wielkiej rodziny pewnego Radnego co w mieście niekwestionowanym kierowcą z drugiego siedzenia jest. Żeby wybrać inspektora nadzoru trzeba by ogłosić przetarg na jego wybór,ale można obejśc temat i zlecić bez przetargu spółce miejskiej i wtedy z wynagrodzenia dla spółki zrobić dodatek dla Prezesa. Nie mówię że tak jest ale pewnie będzie sie temu trzeba przyjrzeć

 4. Ja mam apel do władz miasta by nie odliczały VAT-u od tej inwestycji. Jeżeli miasto odliczy VAT to będzie musiało pobierać komercyjną stawkę za wynajem hali, a będzie to paręset złotych za godzinę. Proszę pomyśleć o tym by każdy mógł korzystać z tej hali. Wbrew temu co mówi Pani Klimek, nie każdy będzie mógł korzystać z hali przy obecnych planach. Kto normalny zapłaci 400PLN/h za wynajem? Apeluję by hala naprawdę była dla Ostrowian, a nie tylko przeklęty PR.

 5. Wybraliście Panią Klimek na prezydenta, to teraz nie narzekajcie! Bo, to jest śmieszne. Wszyscy wiedzieli jak będzie, że będą realizowane fajerwerki zamiast solidnej pracy dla rozwoju miasta.

 6. Ci mieszkańcy którzy nie mają ulic, chodników i chodzą w błocie, niech piszą petycje do KLUBU PRZYJAZNE MIASTO I DO PANI PREZYDENT KLIMEK. Pani Klimek chciała mieć halę i wszyscy za nią zapłacimy. Dobre jest to, że na Kusocińskiego buduje się już Hala sportowa to tak tylko przypomnę.

  • Zenek też możesz jako prywaciarz budować hale ale ta Twoja nie będzie miejska tylko Twoja prywatna rozumiesz różnice? czy nie? bo chyba nie dociera!

  • Ty dra chyba jakiś komuch jestes. Co to znaczy prywatna, nie prywatna. Tu i tu musisz ją wynająć jak chcesz z niej korzystac. Ciekawe czy predzej wynajmiesz ten pustostan za 200-300 zł za godzinę czy za 100-150 na Kusocińskiego albo za 100 w szkole?? Najlepiej wydaje się cudze pieniądze bez odpowiedzialności za ciąg dalszy. Nie ma dofinansowania, pieniądze na halę z obligacji czyli na kredyt, nie wiadomo kto tam będzie grał i za jakie pieniądze, kto i co będzie tam organizował ile czasu hala będzie stała pusta bo takich rozmów nikt nie prowadzi z klubami. Radosna twórczośc Beaty Klimek za nasze pieniądze

 7. Rewelacyjny (i nowatorski) pomysł wbijania pierwszej łopaty w drewnianą skrzynię z piaskiem – to się nadaje do Teleekspresu albo do Szkiełka, a najbardziej do Guinessa! Jaki idiota to wymyślił?

 8. Hale sportowe, place zabaw dla dzieci, siłownie w terenie, stacje dla rowerów a publiczne toalety można policzyć na palcach jednej ręki. W Unii Europejskiej, w 21 wieku ,gdy człowieka „naciśnie” i na dodatek po godzinie 18 to tylko krzaki. Jak zdąży.
  A może skrzynie z piaskiem ?

 9. A mi się Arena mega podoba, z tego co wiem na Kusocińskiego były problemy z własnością działki dlatego miasto odeszło od inwestycji tam. Jeżeli miasto mogło oszczędzić na projektancie to chyba dobrze. Kogoś zazdrość , zżera, stąd te szpilki. Prezes Otbs jest ten sam przeszło 10 lat, czyli co z każda partia się układał? Ja mysle, że gościu jest specjalistą, zna się na swojej robocie i dlatego ciągle jest na stołku. Hejterzy wynocha.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick