Trwają prace na Miejskim. Wreszcie będzie odpowiednia nawierzchnia

6
Od kilku dni na torze Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim trwają prace związane z nawierzchnią. - Nie mieliśmy wyboru. Musieliśmy dowieźć granit, bo nie otrzymalibyśmy licencji na nowy sezon - mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia. Koszt inwestycji sięga około 90 tysięcy złotych. Te pieniądze pochodzą z miejskiej kasy.

-Dowiezienie nowej nawierzchni był dla nas obowiązkiem. To była decyzja żużlowej centrali, bowiem dotychczasowa nawierzchnia nie nadawała się do jazdy na żużlu i nasz klub nie otrzymałby licencji na nowy sezon. Stąd też dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta na naszym torze pojawi się około tysiąca ton granitu – tłumaczy Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu. Mariusz Staszewski, trener biało-czerwonych dodaje: – Po prostu brakowało nawierzchni. Nie było innego wyjścia. Teraz walczymy z czasem, żeby zdążyć z pracami przed nadejściem zimy. Oczywiście pozostaje pytanie, jak się będzie zachowywał tor. Liczę, że wszystko będzie w należytym porządku i w marcu w normalny sposób rozpoczniemy treningi.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. cymbały! oni nie robią murawy a nawierzchnię toru! po co w piłkę grać w 4 lidze jak można jeździć w 1? nawożą bo już do podkładu się doskrobali. mamy lepsze wyniki w żużlu niż w piłce nożnej wiec lepiej w tym kierunku iść.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick