Trwa zwycięska seria. BM Slam Stal z kolejnym sukcesem

Emocji dziś jednak nie brakowało. Gospodarze rozpoczęli dobrze, ale później w I kwarcie wydarzenia na parkiecie kontrolowali goście, prowadząc 27:18. W kolejnych kwartach ostrowianie postawili na swój znak rozpoznawczy, czyli twardą obronę. To właśnie poprzez defensywę ostrowianie odmienili losy tego meczu. Do przerwy MKS jeszcze prowadził, ale już tylko 38:37.

Po zmianie stron ,,Stalowcy” przejęli inicjatywę. Wskoczyli na pełne obroty. Efekt był taki, że zespół Emila Rajkovića uzyskał przewagę. Ostrowianie wykorzystywali swoje doświadczenie i sięgnęli po wygraną 81:74. Żółto-niebiescy są o krok od zapewnienia sobie drugiej pozycji przed play off. W niedzielę na zakończenie rundy zasadniczej grają w Koszalinie z AZS-em. Wygrana w tym spotkaniu pieczętuje wywalczenie znakomitego miejsca.