Tragedia w Przytocznicy. Nie żyje 37-latek. 4 osoby w szpitalach

0
Wyprzedzanie kolumny pojazdów bez zachowania szczególnych środków ostrożności było prawdopodobną przyczyną tragicznego wypadku drogowego do którego doszło dziś około godziny 19:00 na drodze powiatowej w Przytocznicy w gminie Doruchów. W wypadku zginął 37-letni mieszkaniec gminy Doruchów. 4 osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 19:00 w obszarze zabudowanym.

– Policjanci ustalili, że 24-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną), kierujący samochodem osobowym marki toyota avensis, prawdopodobnie wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego marki fiat siena, którym kierowała 24-letnia mieszkanka gminy Doruchów, nie upewnił się, że jest już wyprzedzany przez samochód osobowy marki audi a6. W następstwie tego, kierujący toyotą najechał na tył fiata sieny oraz uderzył w przód pojazdu marki audi, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Doruchów. Kierujący audi starcił panowanie nad pojazdem, co spowodowało, że pojazd zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto samochód także dachował i zatrzymał się częściowo na lewym poboczu. Pojazd marki toyota avensis przemieścił się na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu – tłumaczy kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy KPP Ostrzeszów.

37-latek z audi a6 zginął na miejscu. W samochodzie jechały dorosła kobieta oraz dwójka małych dzieci. Wszyscy trafili do szpitala w Ostrzeszowie oraz Ostrowie Wielkopolskim. Ucierpiał także kierowca toyoty. Trafił do kępińskiego szpitala. Podróżujący w fiacie siena nie ucierpieli. Sprawę bada prokuratura.

fot. KPP Ostrzeszów

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick