Tragedia pod Kępnem. W zadymionym budynku znaleziono ciało mężczyzny [ZDJĘCIA]

0
Fot. PSP Kępno
W płonącym i zadymionym budynku znaleziono ciało 61-letniego mężczyzny. Do tragedii doszło w czwartkowy poranek w Mariance Mroczeńskiej (gmina Baranów, powiat kępiński). Trwa ustalanie przyczyn śmierci.

Do tragicznego odkrycia doszło w Mariance Mroczeńskiej (gmina Baranów, powiat kępiński). W czwartkowy poranek tuż po 6.00 strażacy i policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego. – Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Kępno, OSP Mroczeń oraz OSP Słupia pod Kępnem. Łącznie 6 zastępów, 20 strażaków. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, stwierdzono zadymienie wydobywające się z wnętrza budynku. Pozyskano również informacje, że w budynku może pozostawać jedna osoba. Strażacy równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzili przeszukanie budynku. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba mężczyzna w wieku około 60 lat – informuje kpt. Paweł Michalski, oficer prasowy KP PSP w Kępnie.

– Istotną okolicznością zdarzenia było późne zgłoszenie zdarzenia do podmiotu ratowniczego, przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy zastały pożar w późnej fazie rozwoju (faza wygasania) – dodaje.

Policja wyjaśnia, że był nim 61-letni mieszkaniec Marianki Mroczeńskiej. – Na miejscu prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora. Powołany został też biegły z zakresu pożarnictwa. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia – zaznacza st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick