Tragedia na drodze. Pijany kierowca busa potrącił rowerzystkę. Kobieta nie żyje [ZDJĘCIA]

3
Fot. krotoszynska.pl
Nie żyje rowerzystka potrącona przez busa na DW444 pomiędzy Krotoszynem a Sulmierzycami. Kierowca samochodu wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Do tragedii doszło na ul. Krotoszyńskiej w Sulmierzycach. To tam, na DW444 kierowca busa potrącił rowerzystkę. Na miejsce skierowano straż pożarną, policję oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce, rozpoczęli reanimację poszkodowanej. Zespół ratownictwa medycznego przejął pacjentkę, podejmując czynności przywrócenia krążenia. Po kilkudziesięciu minutach stwierdzono zgon rowerzystki.

Bus zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Jak mówi kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, kierowcy nic się nie stało, a strażacy odłączyli akumulator. – Sprawdziliśmy też teren, czy nie doszło do wycieku płynów – dodaje.

Choć do zdarzenia doszło ok. godz. 18.00, na miejscu nadal pracują służby, któe ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

W międzyczasie policjanci przebadali kierowcę busa na obecność alkoholu w organizmie. Okazało się, że kierujący wydmuchał ponad 2 promile. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawcą zdarzenia był mężczyzna z powiatu milickiego w wieku ok. 50 lat.

Ruch odbywa się wahadłowo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick