Tobiasz Musielak nowym zawodnikiem TŻ Ostrovia [WIDEO]

1
Tobiasz Musielak został nowym zawodnikiem TŻ Ostrovia. Plotki okazały się mieć w sobie ziarno prawdy i doświadczony żużlowiec dołączył do ostrowskiego klubu. W przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ekipy prowadzonej przez Mariusza Staszewskiego i ma się stać jednym z liderów zespołu. Zarówno jego, jak i Grzegorza Walaska oraz Jakuba Krawczyka będzie wspierać jeden ze sponsorów klubu - Mercedes-Benz Auto Partner J. i A. Garcarek.

Drużyna TŻ Ostrovia, która będzie rywalizować w najbliższym sezonie w 1. lidze żużlowej, właśnie się wzmocniła. Nowym zawodnikiem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego został Tobiasz Musielak, który przez ostatnie dwa lata reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno. – Z Grześkiem czy Olivierem znamy się z przeszłości. Jeździliśmy razem, wiele razy rywalizowaliśmy ze sobą, a jednak mamy do siebie szacunek i to jest fajne. Młodzieżowców będę musiał trochę poznać, bo są z trochę innego pokolenia, ale to nie ma problemu – powiedział podczas konferencji prasowej Tobiasz Musielak.

Prezes Waldemar Górski podkreślił, że to bardzo dobry zawodnik, a takiego właśnie Ostrovia poszukiwała. W podobnym tonie wypowiedział się o „Tofiku” trener Mariusz Staszewski: – W tej 1. lidze Tobiasz jest co roku kluczowym zawodnikiem i w top 5 jest zawsze, jeśli nie najlepiej punktującym zawodnikiem. Chris Holder jako lider uciekł, musieliśmy co najmniej jednego zawodnika, który gwarantuje 10-12 punktów zakontraktować i to naturalna kolej rzeczy była.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w salonie Mercedes-Benz Auto Partner J. i A. Garcarek przedstawiono nie tylko Tobiasza Musielaka, ale również Grzegorza Walaska i Jakuba Krawczyka. To właśnie ten sponsor TŻ Ostrovia będzie wspierał zawodników podczas najbliższego sezonu. Jan Garcarek, współwłaściciel tej firmy podkreślił, że nadeszły trudne czasy dla branży motoryzacyjnej, ale zdecydowali się nadal wspierać ostrowskiego speedwaya: – Były to trudne decyzje finansowe do podjęcia dla naszej firmy. Musieliśmy wspólnie z bratem i zarządem, a w zarządzie są tylko nasze dzieci, wywalczyć ten budżet, który musimy skierować na trójkę tych zawodników, a on nie jest mały.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Czy w tym sztucznym klubie ktoś rozlicza trenera Staszewskiego i zgreda Walaska za sezon w extraklasie gdzie przegraliśmy wszystkie mecze zdobyliśmy aż 0 pkt ! Jeżeli nie to co oni jeszcze robią w Ostrowie ? Kpina jakaś to wszystko Biznes braci Garcarkow z Ociaża kręci się dalej .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick