Toaleta dla psów. W Krotoszynie obok dworca

1
W Parku Dworcowym w Krotoszynie została udostępniona toaleta dla psów WC Pies. Przesłanką tego typu inwestycji było przede wszystkim podłoże edukacyjne. Należy pamiętać, że zwierzęce odchody są nie tylko nieestetycznym elementem parków, ale są również potencjalnym zagrożeniem. W pozostawionych nieczystościach rozwija się wiele groźnych drobnoustrojów i pasożytów, które za pomocą zabrudzonych rąk mogą przedostać się do organizmu.

Konstrukcja wyposażona jest w elementy stymulujące potrzeby czworonogów, takie jak słupek czy murek, a nieduża wielkość strefy pozwala na umieszczanie jej na osiedlach czy przy placach zabaw. Zamknięta struktura ogranicza widoczność psa, dzięki czemu nie rozprasza się on np. lecącą piłką.

W ramach strefy przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie działania edukacyjne, dzięki którym mieszkańcy dowiedzą się, czym grożą pozostawione psie odchody i jak z takimi nieczystościami walczyć. Są to działania dedykowane wszystkim – bez względu na wiek. Są to spotkania, akcje społeczne, konkursy, happeningi, które obejmują między innymi wbijanie chorągiewek w miejsca zalegania niesprzątniętych kup. Tego typu działania zwiększają skuteczność strefy WC Pies, bowiem osoby które nie wiedzą, jakie zagrożenia czyhają w zwierzęcych odchodach, rzadziej decydują się na sprzątnięcie po swoim pupilu.

W tym wypadku edukacja, ale i wzajemne poszanowanie sąsiadów z osiedla daje efekt w postaci z jednej strony czystszych przestrzeni, a z drugiej ograniczają potencjalnie możliwość zakażenia pasożytem.

Zachęcamy właścicieli czworonogów do korzystania ze Strefy WC Pies w Parku Dworcowym w Krotoszynie. To naprawdę proste. Warto spróbować i przekonać się jak szybko psy się do tego przekonają:

1. Przyprowadź swojego psa do strefy WC Pies.

 2. Zamknij psiaka w ogrodzeniu, poczekaj aż zrobi kupę.

 3. Posprzątaj po nim używając worków z dystrybutora.

 4. Wypuść psiaka, pochwal go.

 5. Worek z odchodami wyrzuć do kosza.

 6. Czynność powtarzaj będąc na spacerze, aby pies nabrał nawyku do tej czynności.

 7. Z czasem pies będzie sam kierował się do Strefy WC Pies celem załatwienia swojej potrzeby.

Pamiętać należy jednak, iż niezależnie od tego czy możesz korzystać ze strefy czy nie, za każdym razem należy po swoim psiaku posprzątać.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. OJ PRZYDAŁOBY SIE W OSTROWIE NA KAZDYM OSIEDLU ZROBIĆ COŚ TAKIEGO , ( BOKSY DLA PSICH KUPEK ) A NIE CIĄGLE OSIEDLA ZAKUPSANE OD PSÓW, PSY CHODZA GDZIE CHCĄ I ROBIA KUPY GDZIE CHCĄ ,A WŁAŚCICIELE PO SWOICH PSACH ODCHODÓW NIE SPRZĄTAJĄ. STRAŻY MIEJSKICH TEŻ NIE WIDAC ? MOŻE JAKIES MANDATY NAKŁADAC NA WŁASCICIELI PSÓW KTORZY NIE SPRZĄTAJĄ PO SWOICH PUPILACH.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick