To miejsce to nie tylko rośliny, ale też schronienie dla żab i owadów. Magazyn „Zielono mi” tym razem na ogródku działkowym Państwa Baurów

0
Latem na swojej działce spędzają całe dnie, ale wiosna i jesień to pory roku, kiedy kwiaty, drzewa i krzewy potrzebują najwięcej uwagi. Państwo Maria i Stanisław Baurowie będą bohaterami nowego odcinka magazynu „Zielono mi”. Ale w tym przypadku na pierwszy plan wysuwają się nie właściciele, ale ich działka, która zachwyca mnogością barw i różnorodnością roślin.

Pan Stanisław Baura przyznał podczas nagrywania programu, że piękno działki to w 82 % zasługa jego żony Marii – on wykonuje pozostałe 18% prac i to tylko takich zleconych przez żonę. Na pytanie o to, jak spędzają czas na działce, odpowiada: – Jak jest lato, to czasem LB. I tłumaczy, że LB oznacza potoczne stwierdzenie „leżeć bykiem”.

W ogrodzie Państwa Baurów swoje stałe miejsce mają nie tylko rośliny, ale też płazy i owady. Pani Maria wraz z mężem robią specjalne domki dla pszczół, os i trzmieli, a w małym oczku wodnym mieszkają żaby – o wszystkie te stworzenia Pani Maria dba od lat.    – Staram się, żeby wszystko kwitło bez przerwy i żeby kwiaty były kolorowe od samej wiosny do jesieni – mówi pani Maria Baura.

Jesteście Państwo ciekawi, jakie naturalne środki ochrony roślin stosuje Pani Maria i co robi np. z zasuszonych kwiatów turków? Nie pozostaje nic innego, jak obejrzeć nowy odcinek programu „Zielono mi” na antenie Telewizji Proart lub na stronie internetowej [kliknij tutaj].

 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick