DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

To już dzisiaj! Derby Centry z Ostrovią 1909 [WIDEO]

Już w czwartek, 20 czerwca o 18:00 zostaną rozegrane derby Ostrowa pomiędzy Centrą Ostrów Wielkopolski a Ostrovia 1909.

Niektórzy już mają wakacje i okres roztrenowania, inni jeszcze grają. Raptem kilka godzin dzieli kibiców piłkarskich od jednego z najważniejszych meczów w sezonie. Centra Ostrów Wielkopolski podejmie na Stadionie Miejskim Ostrovię 1909. Derby zwieńczą długi sezon na IV-ligowych boiskach.

Jeszcze pół roku temu nie podlegało wątpliwości, kto wiedzie prym w Ostrowie. Znacznie lepiej sportowo radziła sobie Centra. Derby z listopada zakończyły się jednak podziałem punktów (1:1). Runda wiosenna pokazała, że oba kluby dysponują podobną siłą, co miało przełożenie na wyniki w lidze. Ostrovia pod wodzą Józefa Klepaka rozwinęła skrzydła i zanotowała serię ośmiu meczów bez porażki. Centra natomiast momentami rozczarowywała wysoko przegrywając z kolejnymi rywalami.

To wszystko spowodowało, że różnica punktowa została zniwelowana niemal do zera. Przed ostatnia kolejką wielkopolskiej IV ligi Centra ma Ostrovia ma 41 oczek – o jedno więcej niż Centra. Wynik derbowego starcia zadecyduje o tym, która z tych drużyn zakończy sezon wyżej w tabeli.

Derby Ostrowa będą też okazją do pomocy Piotrowi Kasprzykowi – trenerowi grup młodzieżowych Ostrovii, który przechodzi rehabilitację po udarze, którego doznał w minionym roku. To kolejna odsłona akcji #GramyDlaKapy, o której niejednokrotnie mogliście przeczytać na wlkp24.info.

Pierwszy gwizdek spotkania Centry Ostrów Wielkopolski z Ostrovią 1909 w czwartek, 20 czerwca o 18:00.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz