To już dziś! Ostrovia rozpoczyna walkę o finał Nice 1. LŻ

0
Na godzinę 14:30 zaplanowano pierwszy bieg półfinału Nice 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Startem Gniezno a Towarzystwem Żużlowym Ostrovia. Do finału awansuje lepszy zespół w dwumeczu. Rewanż za tydzień na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Trzy tygodnie temu ostatni raz obie drużyny spotkały się na torze w Gnieźnie. Wówczas mecz zakończył się remisem 45:45. W ostatniej kolejce Car Gwarant Start Gniezno przegrał w Gdańsku z Wybrzeżem, natomiast Ostrovia zwyciężyła na własnym torze Orła Łódź i tym samym zapewniła sobie drugie miejsce w tabeli.

Teraz wszyscy kibice liczą na powtórkę sprzed trzech tygodni. – Jedziemy do Gniezna walczyć. Ten mecz będzie zupełnie inny niż w rundzie zasadniczej. To jest play off, to zupełnie nowa historia. Nie przegrać na wyjeździe – taki przyświeca nam cel – mówi przed meczem Mariusz Staszewski, trener Ostrovii.

Ostrovia wie o co jedzie. Wejście do finału oznacza dodatkowe spotkania dla samych żużlowców i kibiców. To walka o PGE Ekstraligę. Wyeliminowanie Startu Gniezno oznaczałoby rywalizację finałową z PGG Rowem Rybnik lub Unią Tarnów. Ewentualna przegrana w finale to w dalszej kolejności mecze barażowe z siódmym zespołem PGE Ekstraligi.

W każdym meczu jedziemy po wygraną. Już pokazaliśmy w tym sezonie, że z nami trzeba się liczyć. Zrobiliśmy już wiele w tym sezonie, ale nadal pozostajemy głodni. Chcemy walczyć jak najdłużej w tym sezonie – podkreśla Marcin Kościelski, junior Ostrovii.

Awizowane składy:

Arged Malesa TŻ Ostrovia:
1. Nicolai Klindt
2. Aleksandr Łoktajew
3. Tomasz Gapiński
4. Sam Masters
5. Grzegorz Walasek
6. Kamil Nowacki
7. Marcin Kościelski

Car Gwarant Start Gniezno:
9. Oskar Fajfer
10. Jurica Pavlic
11. Mirosław Jabłoński
12. Oliver Berntzon
13. Adrian Gała
14. Damian Stalkowski

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick