To jeszcze nie koniec? IMGW wydał nowe ostrzeżenie

2
zdjęcie: screen z mapy IMGW
Synoptycy IMGW wydali nowy komunikat. To ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które mogą w czwartek nawiedzić Wielkopolskę pomiędzy 11.00 a 20.00.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wiadomości. Wydali nowe ostrzeżenie. Tym razem pierwszego stopnia, które dotyczy zachodniej części kraju w tym całej Wielkopolski. Po środowych burzach i ulewnym deszczu padającym w części powiatów naszego regionu, w czwartek ponownie może być niespokojnie.

CZYTAJ RAPORT: Jaki bilans nawałnicy? Sprawdzamy sytuację w regionie

IMGW ostrzega tym razem przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia oszacowano na 85 proc. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie wydanym przez Krzysztofa Salanyka, synoptyka z IMGW-PIB.

Jak podkreśla, warunki meteorologiczne dynamicznie się zmieniają. W związku z tym ostrzeżenie może zostać zaktualizowane. Niewykluczone, że zostanie zmienione na drugi stopień zagrożenia. Aktualne obowiązuje od 11.00 do 20.00.

CZYTAJ TEŻ: Ciało dziecka w jeziorze w Antoninie

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick