„To diaboliczna przewrotność” – mieszkańcy Ostrowa przeciwko „lex Kaczyński”

5
Mieszkańcy Ostrowa protestowali we wtorek przeciwko projektowi ustawy o testowaniu pracowników na obecność koronawirusa. Zdaniem organizatora pikiety, "to diaboliczna przewrotność", żeby - jak to ujął - ustawa opierała się na domniemaniu winy, skoro w cywilizowanym kraju system opiera się na domniemaniu niewinności.

Na ostrowskim rynku zorganizowano we wtorek protest przeciwko zapisom projektu ustawy dotyczącej przymusowych testów na COVID-19, które miałyby zostać wprowadzone w firmach. Dokument zakłada umożliwienie pracodawcy skierowanie pracownika na test z żądaniem przedstawienia ujemnego wyniku przynajmniej raz w tygodniu. – Obowiązku nie narzuca się na pracodawców prywatnych, natomiast na nich też jest haczyk w tym wszystkim – powiedział podczas przemówienia Jerzy Wrotniak, organizator ostrowskiego protestu. – Rzecz jest w tym, że według mnie skończyło się El Dorado ze szczepionkami za 12 dolarów przyjmowanej co pół roku. Teraz będziemy robić test za równowartość tej kwoty, ale co tydzień. Na szczęście ustawa jest prawniczym gniotem – zakomunikował.

Jak podkreślili przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, którzy wcześniej zabierali głos w tej sprawie podczas wystąpień m.in. w Sejmie, to ustawa o donosicielstwie. – Nie będzie miało znaczenia, że ten ktoś po pracy poszedł do restauracji czy do kina, ale domniemanym winnym będzie inny pracownik tej samej firmy, który się nie poddał testowi. W takim przypadku ten zarażony pracownik będzie mógł bowiem liczyć na odszkodowanie w wysokości do 15 tys. zł – mówiła Katarzyna Lubnauer, członek Komisji Zdrowia.

– Jeśli będzie kilku takich, którzy nie przedstawią testu, całe odszkodowanie muszą zapłacić wspólnie. Nie ma znaczenia, czy został wykonany test, ani jaki jest wynik. Ważne, czy został przedstawiony na żądanie. Ogólnie ustawa opiera się na domniemaniu winy. W każdym cywilizowanym kraju system opiera się na domniemaniu niewinności. To diaboliczna przewrotność – kontynuował przemawiający podczas ostrowskiego protestu.

Pikieta w Ostrowie Wielkopolskim była formą solidaryzowania się z tymi, którzy protestują w Warszawie pod Sejmem. W tej ostrowskiej wzięło udział kilkadziesiąt osób.

ZOBACZ LIVE Z PROTESTU NA NASZYM FANPAGE’U

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

    • A ty jakie profity masz z utrzymywania tej pandemii? Czy jesteś po prostu konfidentem-donosicielem? Co PRL się przypina komuchu?

    • To nie jest żadna zaraza tylko „bardziej medialna” odmiana grypy. Prof. Jabłoński już w 1971 roku opisał ją jako niegroźną dla młodych i groźniejszą dla starszych odmianę grypy. Coronavirus jest znany od kilkudziesięciu lat, zawsze mutował i będzie mutował (jak to wirusy).

  1. Szczerze …ja nic z tego tekstu nie rozumiem. Przebija się hasło ” diaboliczna przewrotność ” albo ” El Dorado za 12 dolarów ” . Raczej prowadzący nie wiedział o czym chce mówić i ….odjechał . Czym innym jest beznadziejność procedowanej ustawy , a czy innym mieszanie do tego szczepień i testów . Raczej dobrze wiedzieć co się chce powiedzieć .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick