Tego o niej nie wiecie. A jest potrzebna wszystkim…

1
Mówi się o niej sporo, pojawi się w Pleszewie, Jarocinie ale i w Ostrowie Wielkopolskim. Plany na nią brzmią obiecująco, a zyskać może właściwie każdy. I każdy mieszkaniec ma realny wpływ na to jak ostatecznie będzie wyglądać.

Mowa o… rewitalizacji. To ostatnio temat na ustach wielu samorządowców. Plany na rewitalizacje obszarów zdegradowanych ma wiele miast, a każda może zostać przeprowadzona niesztampowo. Plany rewitalizacyjne ma też Ostrów Wielkopolski i to na okres aż do 2023 roku.

Co ważne, w najbliższych dniach wyznaczony zostanie termin konsultacji społecznych, podczas których sami mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi, komentarze i propozycje odnośnie planów rewitalizacyjnych. Urząd Miejski na światło dzienne wystawi plansze z wizualizacjami jak mogą wyglądać odmienione obszary zdegradowane w centrum. Konkretnie mowa o trakcie od konkatedry przy placu Rowińskiego, przez ulicę Wiosny Ludów, Kolejową aż do dworca kolejowego.

Urzędnicy zachęcają do tego, by myśleć też o rewitalizacji „społecznej”, czyli pobudzeniu w danych grupach społecznych aktywności. Rewitalizacja to też tworzenie nowych stowarzyszeń, organizacja eventów, wydarzeń cyklicznych, spotkań sformalizowanych grup, które będą korzystały z odświeżonej, zmodernizowanej infrastruktury.

Więcej na ten temat w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick