Tasomix Cup 2022 – takiej zabawy dzieciom było trzeba

1
Piłkarska rywalizacja wśród najmłodszych, gry, zabawy, atrakcje, odwiedziny żużlowca, niespodzianki pogodowe i mnóstwo nagród oraz prezentów. Tak przebiegała niedzielna rywalizacja w ramach Tasomix Cup 2022. Była to już piąta edycja rozgrywek, które integrują nie tylko lokalną społeczność, ale też dzieci z całego regionu. Zobacz relację wideo na wlkp24.info.

Radość dzieci, odgłosy dopingu, brawa, emocje związane z rywalizacją i okrzyki zwycięzców. Takie odgłosy dobiegały w niedzielę z boiska w Biskupicach Ołobocznych, gdzie odbył się Tasomix Cup 2022. Była to piąta edycja coraz popularniejszego turnieju, który stał się wizytówką tej miejscowości oraz gminy Nowe Skalmierzyce. Organizatorzy, a więc KS Pogoń Nowe Skalmierzyce, zaprosili zespoły z regionu m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Czajkowa, Pleszewa oraz Sieroszewic.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji, choć pogoda nie rozpieszczała. W tym roku wrzesień postanowił przywitać wszystkich iście jesienną aurą, ale nie zniechęcił dzieci do wspólnej zabawy i rywalizacji. Kiedy jedni grali na boiskach, pozostali mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez animatorkę. Nie brakowało więc pomniejszych gier i zabaw, w których można było wziąć udział indywidualnie, jak i w zespołach.

Atrakcją dla dzieci była też możliwość obejrzenia motocyklu żużlowego i zrobienia sobie na nim zdjęcia, bo najmłodszych odwiedził Gracjan Szostak z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski.

Pierwsza część rozgrywek przebiegła bardzo sprawnie, ale po piątej kolejce spotkań nad Biskupice Ołoboczne nadciągnęły ciemne chmury i zaczęło intensywnie padać. Mecze przerwano, a organizatorzy podjęli decyzję, by dla dobra dzieci przerwać rywalizację i wcześniej rozdać nagrody oraz upominki.

Do chwili przedwczesnego zakończenia turnieju najlepiej radziła sobie KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1 przed OKS-em 1926 Ostrów Wielkopolski oraz Stalą Pleszew. Najlepszym strzelcem turnieju z 8 golami został Marcin Wiatrowski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1).

Zobacz relację wideo z tego wydarzenia.

Wyniki Tasomix Cup 2022

  1. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2 – 12 pkt.
  2. OKS 1926 Ostrów Wielkopolski – 7 pkt.
  3. Stal Pleszew – 7 pkt.
  4. Maraton Czajków – 6 pkt.
  5. Calisia Kalisz – 6 pkt.
  6. Iskra Sieroszewice – 5 pkt.
  7. Reiss Pleszew – 4 pkt.
  8. KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2 – 4 pkt.
  9. Szkółka Piłkarska KS Pogoń – 3 pkt.
  10. Piast Czekanów – 1 pkt.

Jedenastka meczowa: Marcin Wiatrowski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1), Dawid Zdunek (Stal Pleszew), Marcel Borowy (Iskra Sieroszewice), Damian Piegoński (Maraton Czajków), Patryk Kopras (Szkółka Piłkarska KS Pogoń), Larysa Mikołajczyk (Piast Czekanów), Filip Galewski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce), Bartosz Antczak (Reiss Pleszew), Franek Bielski (OKS Ostrów Wielkopolski), Mateusz Poniatowski (Calisia Kalisz).

Najlepszy strzelec: Marcin Wiatrowski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1) – 8 goli.
Najlepszy bramkarz: Adam Duklas (Szkółka Piłkarska KS Pogoń).
Najlepszy piłkarz: Oskar Jaworski (Iskra Sieroszewice).
Najmłodszy piłkarz: Adam Galewski (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 2).
MVP Turnieju: Fabian Kaczmarek (KS Pogoń Nowe Skalmierzyce 1).

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick