Taniec zmysłów w mistrzowskim wydaniu

1
Nie tańczy ciało, ale cała dusza, każdy zmysł, przyspieszony oddech czy uwodzicielski wzrok. Pole dance łamie stereotypy i szturmem wkracza na polską scenę rozrywki połączonej z prawdziwą sztuką i sportem. Ostrów Wielkopolski był dziś gospodarzem Pole Dance Championship 2017 czyli wielkopolskich zawodów w tańcu akrobatycznym na rurze. W jury zasiadła m.in. tegoroczna Miss Polonia - Agata Biernat.

Przełamują wstyd, mówią „nie” kompleksom i udowadniają, że pole dance to nie wulgarny taniec w klubie nocnym, ale prawdziwy sport, ciężki wysiłek i ostatecznie efekt widowiskowy, który budzi zachwyt u wszystkich sceptyków tej dyscypliny. Dziś zawodniczki pole dance, zwane pole dancer z całej Wielkopolski zmierzyły się w Pole Dance Championship 2017 w Klubie Stara Przepompownia.

Dziewczyny startowały w dwóch kategoriach – średnio zaawansowanej i zaawansowanej, a łącznie wykonano 14 choreografii. Jurorki były wymagające, bo same a codzień zdobywają mistrzowskie tytuły. Na czele komisji oceniającej stanęła Berenika Nienadowska – zdobywczyni 2. miejsca w siódmej edycji „Mam Talent”, finalistka Alex Pole Dance Championship Barcelona 2017 i posiadaczka niezliczonej ilości tytułów mistrzowskich, obok Kateryna Gromova – pochodząca z Kijowa na Ukrainie, zwyciężczyni II Zagłębiowskich Mistrzostw Pole Dance (kat. zaawansowana) oraz finalistka m.in. Pole Theatre Poland 2017, Essensai Champioship 2017, a także Agata Biernat – tegoroczna finalistka Miss Polonia. Od wielu lat tancerka i instruktorka pole dance. Agata m.in. zdobyła wraz z Klaudią Kwiatos 3. miejsce w międzynarodowych zawodach duetów PoleArt Spain 2015 na Majorce.

W kategorii średnio zaawansowanej zwyciężyła Nicole Miszczykowicz a w zaawansowanej  Weronika Kozanecka.

Wkrótce na antenie telewizji Proart pełna relacja z wydarzenia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Proszę o poprawkę w tekście : Nicole Miszczykowicz oraz Weronika Kozanecka.
    Rozumiem, że można zgubić jedną literkę, tj. „bo same (n)a codzień…”, ale nie wpisać zupełnie inne nazwiska osob,które były na podium.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick