Tanie ubezpieczenie klasyka [artykuł sponsorowany]

0
Ubezpieczenia OC samochodów są drogie – a jakby tego było mało, to w ostatnich dwóch latach mogliśmy zaobserwować, jak ich ceny pną się w górę. To wcale nie nastraja właścicieli czterech kółek pozytywnie. A co mogą powiedzieć właściciele aut zabytkowych?

Dane z porównywarki mfind są bezlitosne – w 2016 roku standardowe ubezpieczenia OC podrożały średnio o 48%, a pechowcy zawyżający średnią mieli nieprzyjemność otrzymać wyceny nawet kilkakrotnie wyższe! Wydawać by się mogło, że podobnie ekstremalna sytuacja ma miejsce na rynku ubezpieczeń dla samochodów zabytkowych – nic bardziej mylnego.

Klasyk tani jest

Chociaż właściciele zabytkowych samochodów dopiero od niedawna są liczącą się dla ubezpieczycieli grupą, to mogą liczyć na naprawdę daleko idące udogodnienia i zniżki. Przede wszystkim ogromną zaletą ubezpieczeń dla „żółtych blach” jest fakt, że minimalny okres trwania umowy wynosi tylko 30 dni. Jeśli samochód stoi w garażu, to nawet nie musimy posiadać wykupionego OC. W połączeniu z często oferowanymi zniżkami za nieprzekraczanie rocznego przebiegu – tego typu rozwiązania oferuje na przykład brytyjski Sureterm Insurance – może okazać się, że ubezpieczenie na miesiąc, w razie chęci dostania się naszym pojazdem na zlot podobnych aut, będzie kosztowało dosłownie grosze, szczególnie w porównaniu do cen dla seryjnych, nowych samochodów. Więcej informacji pod adresem https://www.sureterm.com/classic-car-insurance/.

Interesujące opcje dodatkowe

Ubezpieczyciele oferują zaskakująco wiele dodatkowych opcji, z których możemy skorzystać w ramach naszego ubezpieczenia. Jedną z najciekawszych jest z pewnością możliwość tymczasowego rozszerzenia ochrony naszego pojazdu na obszar całej Europy. Warto jednak mieć na uwadze, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taką opcję tylko dla krajów zachodnich, nie uwzględniając w swojej ofercie szkód powstałych na przykład podczas pobytu na Ukrainie czy Litwie.
Innym interesującym rozwiązaniem jest nielimitowana ochrona przedniej szyby – tego elementu samochodu, którego uszkodzenie zawsze wiąże się z niemałymi kosztami. Nawet drobne jej pęknięcie, o które przecież nietrudno choćby na skutek uderzenia kamyka spod kół jadącego przed nami auta, często uniemożliwia dalszą jazdę, przez co natychmiastowa wymiana szyby staje się koniecznością.

Wystarczy zatem określić nasze potrzeby i zapoznać się z ofertami ubezpieczycieli, by dobrać dla siebie ofertę niemal skrojoną do naszych potrzeb. A przede wszystkim – tanią.

lukasz.wojcieszek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick