Takie zdjęcia to unikaty. Portrety Pawła Romana w OCK

0
Portret to jeden z najstarszych sposobów uwieczniania postaci. Swoje wizerunki w formie portretów malarskich czy rysunkowych chcieli mieć chyba wszyscy wielcy władcy na świecie. Dziś portrety głównie wykonywane przez fotografów nadal są popularne. Od wczoraj w galerii PIK Ostrowskiego centrum Kultury można oglądać wystawę Pawła Romana, młodego fotografa, który portretuje ludzi w zupełnie inny sposób, techniką, przez wielu amatorów fotografii już zapomnianą.

Paweł Roman swój cykl portretów „Pasjonaci” przywiózł aż z Częstochowy. W Ostrowie znalazł się nie przez przypadek. – Ta wystawa i obecność w Ostrowie Pawła Romana to pokłosie corocznego konkursu REMIS Biennale Fotografii. Paweł to laureat nie ubiegłorocznej edycji, a jeszcze wcześniejszej. W ostatnim konkursie nie wybrano laureata, więc można powiedzieć, że nasz gość to „top of the top”, na razie nieprześcigniony – powiedziała na wernisażu Maria Szeląg, kierownik Galerii PIK w Ostrowskim Centrum Kultury.

Każdy z „Pasjonatów” na fotografiach Romana to zwykły człowiek o nietypowej pasji. Jest rysownik, pantomim, trębacz, nawet hodowca kur, ale i niezwykłe kobiety, m.in. twórczyni lalek. Często bywa tak, że dopiero podczas przygotowywania się fotografa i bohatera do wykonania zdjęcia, w zwykłej rozmowie na jaw wychodzą ciekawe wątki, które zmieniają zupełnie koncepcję portretu. Tak było w kilku przypadkach fotografii Pawła Romana.

Wystawę zobaczy każdy, kto tylko przekroczy mury Ostrowskiego Centrum Kultury. Cały cykl „Pasjonaci” to 26 zdjęć, w galerii PIK zobaczyć można prawie cały projekt, brakuje zaledwie trzech portretów. Wystawa dostępna jest do końca marca.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick