Tafla się błyszczy, łyżwy suną jak po maśle! [VIDEO]

3
Pierwsze lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim otwarte. Najbliższy weekend można spokojnie zaplanować sobie z rodziną lub przyjaciółmi właśnie na tafli lodu przy Parku 600-lecia. Charakterystyczny, biały namiot najpóźniej do marca będzie miejscem, gdzie można oddawać się zimowej aktywności fizycznej, a od wiosny zmieni się w rolkowisko, bo tafla zmieni się w parkiet dla wrotkarzy. Od jutra, 6 grudnia od godz. 10:00 lodowisko otwiera się dla wszystkich.

Ta inwestycja budziła sporo kontrowersji na linii władze miasta – opozycja. Jeszcze niedawno na jednej z sesji rady miasta Ostrowa Wielkopolskiego m.in. przewodniczący Marian Herwich dopytywał ile będzie trzeba dopłacić do tej inwestycji. Fakt, kosztowała ona niemało, ale miasto częściowo odzyskało środki na budowę lodowiska z puli ministerialnych środków. – Cała inwestycja kosztowała nas 3 miliony 300 tysięcy, a dofinansowanie w wysokości 870 tysięcy pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówi prezydent miasta Beata Klimek.

Dzisiaj, zgodnie z zapowiedziami, ostrowianie w prezencie mikołajkowym otrzymali lodowisko. Nie wszyscy muszą zgadzać się z tym, czy akurat ten projekt jest dla mieszkańców priorytetem i potrzebną inwestycją, ale nie dało się nie zauważyć, że na twarzach najmłodszych gości dzisiejszego otwarcia lodowiska malowała się szczera radość po nałożeniu na nogi łyżew. Najbliższe lodowisko w sąsiedztwie Ostrowa znajduje się w Kaliszu i wielu ostrowian właśnie tam spędzało wolne weekendy w zimowym sezonie. Teraz nie trzeba wyjeżdżać poza Ostrów.

Lodowisko ma formę tafli pod namiotem, w sąsiadującym z nim murowanym budynku socjalnym znajdują się szatnie, wypożyczalnia łyżew ze stoiskiem do ich ostrzenia, niewielki sklepik, a także sanitariaty. Przy tafli znajduje się kilka miejsc siedzących w formie trybun, obiekt dysponuje nagłośnieniem. Lodowisko ma wydzielony garaż na pojazd do czyszczenia i polerowania tafli lodu, na zewnątrz zamontowany jest agregat. Tafla lodu powstaje poprzez zraszanie betonowej płyty odpowiednią ilością wody, która stopniowo jest zmrażana.

Lodowisko będzie otwarte cały tydzień, w godzinach od 10:00 do 21:00.

Cennik wygląda następująco:

LODOWISKO: Bilet normalny – 9 zł / 60 min., bilet ulgowy – 5 zł / 60 min., wypożyczenie łyżew – 5 zł / 60 min., Bilet normalny – 15 zł / 120 min., bilet ulgowy – 8 zł / 120 min., wypożyczenie łyżew – 10 zł / 120 min., dzieci do lat 3 – 1 zł – jednorazowe wejście i 10 zł ostrzenie łyżew.

ROLKOWISKO: Bilet normalny – 3 zł – jednorazowe wejście, bilet ulgowy – 2 zł – jednorazowe wejście, dzieci do lat 3 – 1 zł – jednorazowe wejście

 

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. 5
    1

    A ja myślałam, że na otwarciu lodowiska to wszyscy będę na łyżwach ( w ramach promocji sportu i zdrowego stylu życia).

  2. 4
    2

    A ja już podczas otwarcia basenu myślałem, że ceremonia otwarcia będzie polegała na skoku na “bombę” zamiast uśmiechów do mikrofonu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick