Tafla lodowiska prawie gotowa. Kiedy otwarcie?

4
Tafla pod lodowisko, które w sezonie wiosenno-letnim zmieniać się będzie w rolkowisko już prawie gotowa. Dziś od południa wylewano warstwę betonu, który dzięki odpowiedniej instalacji będzie schładzany, a następnie polewany wodą. W ten sposób powstaje tafla lodu dla łyżwiarzy. Dowiedzieliśmy się też, kiedy lodowisko przy Parku 600-lecia w Ostrowie Wielkopolskim zostanie otwarte.

Za kilka tygodni lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim będzie gotowe. Dzisiaj wylana została warstwa betonu pod taflę lodowiska. To proces czasochłonny i angażujący wiele osób. Przewiezienie, wymieszanie, wylanie i wyrównanie 150 metrów sześciennych betonu było kluczowym elementem tej inwestycji. Pod betonem zamontowano specjalną instalację chłodzącą, która będzie chłodzić beton, ten z kolei niską temperaturą będzie zmrażał wylewaną na niego wodę. Warstwa po warstwie tafla będzie stawała się coraz grubsza.

– Wszystko idzie zgodnie z planem, nie ma żadnych opóźnień. To, co jeszcze zostało do wykończenia to pomieszczenia socjalne, jesteśmy na etapie posadzkowania „dobudówki” do hali. Później jeszcze prace malarskie i wykończeniowe i obiekt będzie gotowy do oddania – mówi Tomasz Pisarek, kierownik budowy.

Oddanie inwestycji do użytku to tak naprawdę kwestia tygodni. – Chcielibyśmy, żeby był to prezent na „Mikołajki” dla ostrowian albo najpóźniej na Boże Narodzenie. Z pewnością zdążymy z oddaniem lodowiska do użytku do końca roku kalendarzowego – zapewnia prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

A w materiale filmowym kilka szczegółów technicznych na temat tafli lodowiska i relacja z wylewania betonu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. A co ludzie,uwierzyliście w Hale??Przecież to było wiadomo,że to będzie temat nie do zrealizowania na „dziwnym” terenie Stali. Zobaczycie że to będzie karta przetargowa na nadchodzące wybory. Hala oraz Rama 🙂 Madryt ma Hala Madrid a my mamy Hala Rama 😀

  2. Lodowisko to bardzo trafiona inwestycja. Byłem w malutkim Gostyniu i widziałem ile dzieciaków z rodzicami korzysta z tego przybytku. Szpilki nie było gdzie wsadzić. To jest inwestycja dla większości mieszkańców a nie dla wąskiego grona: klubów, w porywach 1,5 tysiąca kibiców itp. Rama komunikacyjna to kolejny ważne przedsięwzięcie dla wszystkich mieszkańców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick