Prof. Bartoś o pedofilii w Kościele: “Dopóki nie zmieni się system polityczny, to nic się nie zmieni”

9
Po głośnym filmie braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu" w Polsce rozpętała się burzliwa i pełna kontrowersji dyskusja na temat pedofilii w Kościele. Dokument opublikowany na platformie YouTube obejrzało ponad 21 milionów osób, a zjawisko molestowań seksualnych osób nieletnich przez kler komentuje wiele środowisk.

Profesor Tadeusz Bartoś, znany w Polsce filozof i teolog, a także były dominikanin, który ponad 20 lat spędził w zakonie, słynie z ostrej krytyki Kościoła i często komentuje różnego rodzaju zjawiska w nim występujące.

Przy okazji wywiadu udzielonego Telewizji Proart został zapytany także o film braci Sekielskich pt. “Tylko nie mówi nikomu” i jego stosunek do zjawiska pedofilii w Kościele. Czy według niego sam dokument coś zmieni? Posłuchajcie odpowiedzi w materiale filmowym i oczywiście wyraźcie swoje zdanie w komentarzach.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 17
  4

  Obecny system polityczny drakońsko zwiększył kary dla pedofilów czemu sprzeciwiła się opozycja totalna. To niby na jaki system polityczny ten filozof chciałby obecny zmienić?

  • 8
   2

   No jak to jaki? Taki jaki opisał Ossendowski w dziele Lenin. Czyli ruchajta wszystko dookoła. Taka to proletariacka wolność kobiet i dzieci…

 2. 10
  3

  Pedofilia w kościele to trzy procent a co z resztą pedofili panie uczony co pan na to waszych tępić naszych chronić chyba nie o to chodzi profesorze nie ???

 3. 9
  4

  Było cymbalistów wielu ale żaden nie śmiał stanąć przy Jankielu (cytat) jakie szkoły ten filozof kończył chyba na wschodzie?

 4. 10
  10

  Niestety ma rację – Koścół Pisowsko – Rydzykowski sprzyja patologiom – i jest bezkarny ! taka prawda – niezależnie od opinii wyznawców PiS. !

  • 10
   3

   No i super. Kolejna merytoryczna wypowiedź wyborcy tęczowej koalicji to miód na moje serce.

 5. 3
  2

  Do Beaty co ty wiesz może tyle co zjesz tęsknisz za lgbt czyli lesbijki geje bisexy i transexy czyli wszystko w jednym i tatuaż na waginie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick