Co seniorzy robią na tabletach? Sprawdzliśmy w Nowych Skalmierzycach

1
20 nowych tabletów trafiło do Klubu Seniora w Nowych Skalmierzycach. Osoby starsze chętnie z nich korzystają i robią to właściwie codziennie, bo frekwencja w tej placówce nie zawodzi. Przychodzą tam jednak nie tylko, by zerknąć, co w internecie piszczy. Mają do wyboru spory wachlarz zajęć.

Jedni grają w piłkarzyki, inni dziergają na drutach, a jeszcze inni buszują w internecie sprawnie posługując się serwisami społecznościowymi czy urzędowymi platformami do załatwiania spraw. Ta ostatnia kwestia jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie na zakup tabletów dla Klubu Seniora w Nowych Skalmierzycach dostała tamtejsza gmina. Osoby starsze cieszą się z prezentów, bo dzięki nim są na bieżąco i odnajdują się we współczesnym świecie. Tak jak pani Wanda Kościelska, uczestniczka zajęć w nowoskalmierzyckim Klubie Seniora: – Tablety są super, dla mnie to jest tym bardziej, bo jestem po kursie informatycznym i mogę koleżankom pomóc, czegoś nauczyć nawet.

Seniorzy dostali dwadzieścia tabletów dzięki dofinansowaniu, jakie na ten cel otrzymała gmina Nowe Skalmierzyce, a wyniosło ono dwadzieścia tysięcy złotych. – Dzięki samorządowi gminy i programowi Cyfrowy Klub Seniora, samorząd pozyskał środki z Ministerstwa Cyfryzacji, a za to zakupione zostały tablety. Tablety, które poszerzają umiejętności seniorów, również ich kompetencje, przede wszystkim potrafią założyć pocztę, wejść na pocztę swoją mailową, odczytać informacje, ale również wejść na e-Pacjent, e-ZUS, na wszystkie portale, które są im niezbędne do życia – mówi Urszula Gajda, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach.

Osoby korzystające z tego miejsca, mają do dyspozycji szereg zajęć. Mogą oczywiście korzystać z nowych tabletów, ale grają też w planszówki, dziergają na drutach, ćwiczą jogę, mają zajęcia w ramach kółka teatralnego. Seniorzy wychodzą też na zewnątrz, bo chcą się integrować z rówieśnikami z terenu całej gminy. Wszystko w ramach projektu o nazwie Mobilny Klub Seniora. – Od stycznia tego roku postanowiliśmy również wyjść z Klubem Seniora do wsi ościennych, czyli dotrzeć do każdego seniora w gminie. Już mieliśmy pierwsze takie spotkanie w Lezionie. Tam przyjęto nas bardzo serdecznie. Została nawiązana współpraca i myślimy, że panie i panowie seniorzy z Leziony odwiedzą nas niebawem w Klubie Seniora – dodaje Urszula Gajda.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Klub Senior + w Nowych Skalmierzycach wspaniale integruje seniorów.
    Codzienne ,ciekawe zajęcia sprawiają, że przychodzimy do klubu chętnie i z uśmiechem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick