Szykujemy kąpielówki. Otwarcie „Olimpijskiej” zaplanowane

8
"Olimpijska" - to oficjalna nazwa Basenu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Oprócz tego, że znamy nazwę obiektu, wiemy też kiedy będzie można w końcu wskoczyć do wody.

Basen Miejski „Olimpijska” czyli odkryta pływalnia przy Paderewskiego w Ostrowie Wlkp. swoją nazwę zawdzięcza staremu zwyczajowi. Jeszcze kiedy kilka lat temu basen był czynny, potocznie mówiono o nim „basen na Olimpijskiej” lub właśnie „Olimpijska”. Szyld na nowym obiekcie wskazuje na to, że właśnie tą nazwę wybrały władze miasta jako oficjalną.

19 maja rozpoczęto napełnianie niecek basenowych pod nadzorem inspektorów sanitarnych. Próbki wody zostały przebadane na obecność różnych mikroorganizmów i ciał obcych w wodzie. Sprawdzono wszystkie parametry techniczne i sprawność oraz szczelność systemów odpowiedzialnych za filtrowanie wody. Nadzór budowlany prześwietlił pozostałe elementy infrastruktury całego kompleksu. Wyniki wypadły pozytywnie.

„Wyniki badań mikrobiologicznych są jasne – stan pobranych próbek jest zgodny z wymaganiami! Poza tym odebraliśmy również decyzję Nadzoru Budowlanego na użytkowanie obiektu. A to oznacza jedno – otwieramy Basen Miejski Olimpijska” – czytamy na profilu na portalu społecznościowym prezydent miasta Beaty Klimek.

Obiekt za ponad 6 milionów złotych o łącznej powierzchni niecek basenowych ponad 1200 metrów kwadratowych otwarty zostanie w sobotę 24 czerwca o godzinie 10:00. Do godziny 19:00 będzie można przyjść już w strojach kąpielowych, z ręcznikami i po prostu wskakiwać do wody.

Foto: Facebook Beata Klimek

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. Szanowna p. Paulino! Co do genealogii nazwy „Olimpijska” to muszę Pani wyjaśnić (bo Pani tego nie może znać ani pamiętać :-))), że Olimpijska to była nazwa … KAWIARNI – mieszczącej się w końcu lat 60. XX w. na I piętrze budynku frontowego basenu (nad szatniami) przy ówczesnej ulicy Manifestu Lipcowego – i to nie był wtedy basen „na” czy „przy” Olimpijskiej, tylko BASEN NA MANIFESTU! Istniał „od zawsze” z piękną 10-metrową wieżą do skoków. A dziś wieży nie ma…

  • Zeby lokalny patriotyzm kwitl uwazam ze w centrum powinny byc tabliczka z historycznymi nazwami ulic zarowno te z komuny jak i niemieckie gotykiem. Napewno pomoze to wszystkim w prawdziwym zrozumieniu historii. Ostrow ma kilku historykow ktorych moze warto zapytac o opinie w tej kwestii…
   Moze tez wytraci sie w ten sposob koalicji POPiS argument do podejmowania bezproduktywnych dyskusji i jakos tam pozytywnie wplynie tym na turystyke i wizerunek miasta.

 2. Ten basen jest tak mały, że nadaje się tylko dla dzieci. Niestety mam mieszane odczucia jeśli chodzi o trafność tej inwestycji.

  • Basen nieco większy od fontanny na pl. 23 Stycznia. Coś włodarze miasta z PO i SLD nie mają szczęścia do inwestycji „wodnych”.

 3. 6 000 000 to tylko troche ponizej 1,5 mln euro ……co to za pieniadze ……. 🙂
  opodatkuje sie lokalnych Romow i koszt sie zwroci 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick