Szykują się zmiany w ostrowskim ZUS-ie. Dyrektor traci stanowisko [AKTUALIZACJA]

141
Donata Szopińska-Frąszczak, dotychczasowa dyrektor ostrowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych żegna się ze stanowiskiem. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się pozyskać. Centrala w Warszawie miała nie przedłużyć z nią umowy. Pojawiły się też informacje, według których dyrektor ostrowskiego ZUS-u miała zostać oskarżona o mobbing.

Choć oficjalne oświadczenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie zostało jeszcze wystosowane, z nieoficjalnych informacji wynika, że szykują się zmiany na stanowisku dyrektora ostrowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Donata Szopińska-Frąszczak pożegna się z posadą 30 listopada. Powody odsunięcia od stanowiska nie są znane.

Donata Szopińska-Frąszczak pełni funkcję dyrektora ostrowskiego oddziału ZUS-u od 2015 roku. Na razie nie wiemy, kto miałby ją zastąpić.

Pojawiły się też nieoficjalne informacje dotyczące oskarżenia o mobbing wobec pracowników. Te miałyby dotyczyć właśnie dyrektor Szopińskiej-Frąszczak. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie nie chce komentować tej sprawy. Czekamy na oficjalne stanowisko centrali placówki w Warszawie.

AKTUALIZACJA 14:25

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wystosował oficjalne oświadczenie. Zostało nam ono przesłane przez Marlenę Nowicką, rzecznik wielkopolskiego ZUS-u. – 30 listopada br. upływa termin na jaki został zawarty kontrakt na pełnienie funkcji dyrektora Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z powyższym od 1 grudnia Pani Donata Szopińska-Frąszczak przestaje być dyrektorem ostrowskiego oddziału. Nie posiadam żadnych informacji na temat wystąpienia zjawiska mobbingu na terenie Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim – czytamy.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

141 KOMENTARZE

  • 21
   46

   Koszmar to się dopiero zacznie – tym razem w Płocku. Ta pani właśnie otrzymała nominację na dyrektora płockiego ZUS. Współczuję.

  • 15
   9

   Mobbing uważam za coś obrzydliwego i podlegającego karze. Jednak mam zastrzeżenia co do pracy pracowników ZUS w Ostrowie. Ponad 4 miesiące czekam na odpowiedź odnośnie błędnego naliczenia świadczenia rentowego, odsylany od Iwana do Pogana.Trochę ta dyscyplina pracy kuleje w tym zakładzie i nijak ma się to do mobbingu, gdzie ludzie z bojaźni pracują ponad wszystko. Zaznaczam, że uważam mobbing za straszliwe zło, które należy eliminować.

  • 89
   20

   Dziwne jest nieradzenie sobie w pracy i lamentowanie „mam dużo pracy” a” zabijanie się” przez dyrekcję to już sztuczna drama. Ogarnijcie się i do roboty.

 1. 13
  77

  Skończy się uzdrawianie petentów a tych co nie dało radę uzdrowić i dostali korzystne orzeczenia nie cieszyli się nimi bo przychodziło pismo że wadliwe została wydana decyzja lekarza orzecznika ZUS

 2. 87
  141

  Typowy zabieg socjotechniczny Pani rzecznik. Nie powiedzieć prawdy ale nie sklamać. Już wyjaśniam dla wyznawców pislamu i beneficjentów 500+. Słowa
  Nie posiadam żadnych informacji na temat wystąpienia zjawiska mobbingu na terenie Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim
  oznaczają :
  Temat jest i to gruby nie kazano nam o tym mówić póki g$wno nie wypłynie

 3. 176
  131

  Dziwią mnie wciąż ludzie, którzy wierzą niesprawdzonym pogłoskom i od razu zioną nienawiścią i pogardą. Ferują wyroki nie poparte żadnymi faktami. Mylą z mobbingiem z konieczność pracy, bo są przyzwyczajeni jedynie do jej przychodzenia, natomiast są wiecznie zdziwieni, że cokolwiek się od nich wymaga. Wiem z doświadczenia, że pani dyrektor jest świetnym merytorykiem, menagerem i liderem. Nie mogę uwierzyć ,że nie przedłużono jej kontraktu.

  • 108
   156

   A pani/pan „suzi” to derekcja czy bliski podnóżek? Wszyscy wiedzą co się działo .. ludzi nerwowo baba wykańczała i to nie od miesiąca ! Jak ktoś ma problemy z głową to nie powinien pracować z ludźmi to na takim stanowisku ..

 4. 135
  168

  Niestety był mobbing i niszczenie ludzi w ZUS Ostrów przez Panią Dyr., nikt o tym nie mówił ani nie pisał, bo wszyscy się bali…

 5. 172
  84

  Była wymagająca to fakt. Znała sie na swojej pracy to też fakt. Czy był mobbing to jeszcze nie zostało udowodnione. Ale hejt się wyleje….

 6. 135
  173

  Przecież ona mobbinguje ludzi od lat….wreszcie ktoś odważył się jej dokopać….poniżanie ludzi, epitety, manipulowanie , wyrzucanie że stołków wieloletnich fachowców wstawianie swoich bez wykształcenia i doświadczenia to całą prawda o tej babie…..W takim Ostrowie się tego nie ukryje….nawet na kasę do marketu się nie nadaje

 7. 178
  85

  Co niektórym wydaje się że urodzili się by krytykować tylko a ich dewizą jest „co tu robić żeby się nie narobić a zarobić”. Wymagania to nie mobbing. Aż strach pomyśleć co by było z Oddziałem gdyby nie Pani Dyrektor i jej kompetencje. Napewno te kłamczuchy nie miały by co hejtować bo zamiast Oddziału byłby Inspektorat.

 8. 110
  163

  To co sie działo i dzieje w Ostrowskim ZUS to MOBBING właśnie przez duże M poniżanie pracowników wieczne grożenie wyciąganiem konsekwencji jeśli ktoś się pomyli ustalanie niewykonalnych terminów do realizacji. Nareszcie została wywalona, bo już gorzej być nie może

 9. 110
  165

  Najwiekszym bledem zusu było nominowanie jej na stołek dyrektora. Nie nadawała sie do zarządzania. Merytoryczna??? W czym?? Gdyby była merytoryczna szanowałaby pracę innych, a jak sama była słaba to niszczyła mocnych konkurentów. Ciekawe co zrobi kilku namaszczonych za jej bytnosci przedstawicieli kierownictwa. Tam trzeba hydrze uciąć conajmniej siedem głów by ludzie zaczeli wierzyć w to co robią.

  • 163
   38

   Słaba a mocnych niszczyła… Z tego co wiem to był konkurs i każdy mógł wystartować ty też. Żenujące. Nie dziwi mnie że „anonim”.

 10. 173
  99

  Czytam i nie mogę w to uwierzyć, co tu się pisze! Jestem pracownikiem ZUS-u od kilku lat. Fakt jest taki, że pracy mamy dużo nie ma picia kawy i plotkowania… Ale jestem dumny, że mogłem mieć takiego Szefa jak Pani Donata mądra, doświadczona i doceniająca ludzi pracujących. Racja jest wymagająca ale powiedzcie w którym zakładzie są premie co kwartał, ile ludzie zarabiają Najniższa (właśnie) przyjdzie ktoś inny to płakać będziecie. Racja są stanowiska, które zajmują ludzie niedoświadczeni ale idźcie i zobaczcie jak to jest jaka to jest odpowiedzialność, wysiłek i większa praca. Każdy by chciał najlepiej siedzieć, nic nie robić i kasę brać – ale tak się nie da! Szkoda! Pozdrowienia dla bałwanów!

  • 94
   157

   To zacznij sie leczyć bałwanie. Zapytaj osób które pracowały w Wydziale Kapitału Początkowego. Tak był pieknie zarzadzany ze 80% załogi bylo na lekach. Zapytaj kogos jak wygladała tam praca. I oczywiscie wzamian za to wszytko co ludzie musieli tam znosic ze strony wtedy pani naczelnik dostała awans na z-ce dyrektora a pozniej na dyrektora. A tu juz sie zaczelo na calego prywatny folwark a zachowanie bez zmian. A jesli piszesz takie glupoty to znaczy ze widywałes sie z p. dyrektor na korytarzu.

  • 78
   145

   A te jej wymagania, a w zasadzie mobbing w Kapitale Początkowym nic nie dawały. Oddział był w rankingach w tej działce na szarym końcu. Tak „dobrze” już wtedy zarządzała. W sumie to nie ma się co dziwić, bo zawsze tam gdzie jest zła atmosfera pracy – nie ma wyników. Może od grudnia wreszcie będzie normalnie!

 11. 90
  157

  Pani Dyrektor to specjalista od stosowania mobbingu, oby jeszcze poszły głowy naczelników, którzy za jej zgodą mobbing stosują w podległych inspektoratach.

  • 39
   156

   Do Pani Zus Leszno to jest skandal najgorszy inspektorat a wymagania ma Pani niczym prezes. Zawsze wybór jest zatrudnić sie jako konserwator powierzchni płaskich. Choc nie jestem przekonany, że będziecie narzekać na wymagania.

  • 59
   136

   W Rawiczu to nawet kontrola PIP już była ale skoro dyrektor stosuje mobbing to i naczelnik ma na to pozwolenie.

  • 6
   90

   Tu się zgodzę Naczelnicy też stosują mobbing i trzeba się zabrać za nich we wszystkich wydziałach

 12. 92
  154

  Był. Zresztą takie są zeznania Skoro było tak super to dlaczego nikt z przesłuchiwanych jej nie bronił? Mówili prawdę. Nic nie mogli zrobić to była poważna komisja z warszawy

 13. 157
  76

  Nie wystarczy rzucic oskarzenie ze byl mobbing. Zobaczymy jak sie sprawy potocza…
  Za tego Dyrektora byly najwieksze podwyzki i to tez sie liczy….
  Byla wymagajaca, ale do pracy przychodzi sie pra owac, czyz nie????
  Mnie nie mobbingowala i jej przydupasem tez nie jestem zeby bylo jasne….

  • 83
   123

   Podwyżki były w całym ZUsie i to nie była zasługa pani dyrektor. A Ty to kolejna niedoinformowana pseudopracownica.

 14. 155
  77

  To chyba jakieś żarty ludzie możecie poszukać pracy w markecie jeżeli wymagania to mobbing. Chodzenie w garniturze i robienie dobrego wrażenia to żaden poziom. Żenujące, że nauka i rozwój tak zniechęcają ludzi do konstruktywnej pracy.

  • 39
   128

   w marketach oczywiście nie ma mobbingu..piszesz jako praktyk widze…a do pracy łazisz w worach jutowych ? od kiedy to ten czynnik jest decydujący o jakości i poziomie pracy? jako obrońca dyrekcji byś sie postarał bardziej 🙂

 15. 90
  126

  Felixie spieszę z wyjaśnieniami
  Otóż:
  1.skoro nie możesz uwierzyć to
  a) mało wiesz
  b) niedoświadczyłeś tego
  c) jesteś w tej wąskiej grupie (nazywanej przez jednego przedmówcę hydrą) i czerpałeś z tego sporo korzyści
  2.premia co kwartał to zasługa układu zbiorowego a nie jakiegokolwiek dyrektora wystarczy poczytać.
  3.ze stwierdzeniem zawartym w tu cytuję:
  „Racja są stanowiska, które zajmują ludzie niedoświadczeni ale idźcie i zobaczcie jak to jest jaka to jest odpowiedzialność, wysiłek i większa praca”
  Ciężko racjonalnie polemizować. Spytam mojego psychoanalityka co autor miał na myśli nawet nie chcę myśleć że ludźmi niedoświadczonymi obsadzano ważne stanowiska:) wysiłek i większa praca ludzi niedoświadczonych to właśnie Felixie nabieranie doświadczenia. A do tego nie trzeba od razu dawać stanowisk naczelniczych czy kierowniczych.
  I last not least: nic nie robić i brać kasę hehe jak byłeś w hydrze to nie było takie trudne kilka przykładów by się znalazło. Co do bałwanów. Patrząc przez pryzmat merytorycznej jakości całego posta ja bym sarkazmu nie używał. Jeśli zbyt trudno napisałem to weź kliku znajomków i rozkminicie. Razem można więcej 🙂

 16. 161
  80

  Jak wam się nie podoba to na 4 – ero brygadówkę zapraszam , na 8 lub 12 godzin , soboty ,niedziele , na okragło. Pracownicy ZUSU doskonale wiedza co to znaczy praca na 3 lub 4 zmiany z nockami po 12 godzin przy maszynach . Jak wam się ZUS nie podoba do na fizycznych zapraszają . I przestańcie przesmradzać bo słabo się robi jak się czyta te bzdety, widać niektórzy pracownicy z ZUSU nie więdza co to znaczy ciezka praca przy maszynach w nocy.

  • 53
   148

   Widać, że umysłowo nigdy nie pracowałeś. Praca umysłowa, to też jest ciężka praca. Wiem, bo mam porównanie. A ujeżdżanie po ludziach pracujących fizycznie czy umysłowo jest przykre

  • 4
   38

   jak jesteś taki mądry wykształcony, to ja zapraszam do pracy w zus – do tych marmurów, picia kawy i siedzenia za biurkiem! i życzę Ci tylko jednego – obyś nie musiał mieć do czynienia z takimi jak Ty! Popracuj 3 miesiące (przynajmniej) i wtedy sobie podyskutujemy.Powodzenia.
   a tak na marginesie w zus pracuje się na zmiany nocne również, tylko szczęściarze nie mają styczności z ludźmi pokroju Twojego i Tobie podobnych.

 17. 55
  147

  Odpowiedź do Robol.
  Podejrzewam, że jesteś facetem i Ty proponujesz kobietom, które mają ukończone studia, często nie jeden fakultet, podyplomówki i kursy by poszły na produkcję do maszyn ? A kto do pracy do ZUSu by miał niby iść? Odpowiedź sobie czy wykształconej swojej żonie czy siostrze byś tego życzył? Szacunku trochę proszę Pana dla tych kobiet bo to one trzymają wszystko w ryzach. Czy Ty wiesz co to zmęczenie psychiczne? Raczej nie, bo byś takich rzeczy nie pisał.

  • 4
   25

   Do Kasia K. – nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić woreczki. Widze ze żal d… ściska. Jesteś śmieszna i zawistna. A w Zusie są na okrągło rekrutacje, tak więc masz szansę na patrzenie w ekran i kserowanie. Zapraszam 🙂

 18. 65
  136

  Oby wszyscy poplecznicy i wszystkie popleczniczki, z wszystkich oddziałów, wzięły sobie do serca ( głowy) to co się stało w Ostrowie i wzięli/ wzięły pod uwagę, że obecnie nie ma „świętych krów”. Każdy ma coś na sumieniu. Braki w wykształceniu lub/i w umiejętnościach są w obecnych czasach łatwe do odkrycia. Cierpliwość i wytrzymałość ludzką ma swoje granice i wystarczy napięta strunę tracić o jeden raz za dużo…..

 19. 52
  133

  Oby wszyscy poplecznicy i wszystkie popleczniczki, z wszystkich oddziałów, wzięły sobie do serca ( głowy) to co się stało w Ostrowie i wzięli/ wzięły pod uwagę, że obecnie nie ma „świętych krów”. Każdy ma coś na sumieniu. Braki w wykształceniu lub/i w umiejętnościach są w obecnych czasach łatwe do odkrycia. Cierpliwość i wytrzymałość ludzką ma swoje granice i wystarczy napięta strunę tracić o jeden raz za dużo…..

 20. 169
  6

  Czy w dziale prawniczym poprzednia dyrekcja lub obecna zatrudniały rodzinę lub znajomych? Co do rodziny to łatwo dojść czasem po nazwiskach. Różne ploty krążą,dlatego pytam.

 21. 85
  103

  Mam nadzieję że to początek zmian. Dużo musi się zmienić żeby było normalnie. Dla kadry kierowniczej praca w ZUS-ie to całe życie. Muszą zrozumieć że tak nie jest. Że istnieje jeszcze życie prywatne. Wiele faktów musiało by jeszcze ujrzeć światło dzienne.To prawda że wiele osób jedzie na tabletkach. Ja też. Wszystko zależy od tego w jakim wydziale się pracuje. Ciągła umysłowa praca na pełnych obrotach sprawia że człowiek czuję się jak dno. Ale czy górę to interesuje? Liczą się tylko liczby i statystyki. I ciągle mało mało mało! Gratulacje dla dyrekcji. Dziękuję magiczne słowo. Ale czy zrobiono coś żeby było inaczej? Niby za dużo osób zatrudnionych w danym wydziale? To czemu ciągłe nadgodziny? Wybierani naczelnicy są zazwyczaj z pracowników danego wydziału. Ale czy dobry pracownik nadaje się na dobrego kierownika czy inne wyższe stanowisko? Decyduje o tym dyrekcja. Nie zawsze dobry pracownik będzie dobrym kierownikiem. Wręcz na obecną chwilę pozostawia to wiele do życzenia. Masakra. Zmiany są potrzebne i to duże. Wiele osób w wyniku reorganizacji zostało przeniesinych do różnych wydziałów. Ale czy się tam nadają? Tak wiem zaraz ktoś powie że każdy chce pracować ale czy każdy nadaje się do tej pracy. Z perspektywy krótkiego czasu stwierdzam że musi jeszcze dużo zmienić żeby było normalnie. Wiele osób pracuje ze sobą po kilkanaście lat. Ciężko wyegzekwować od koleżanki żeby wzięła się do „pracy”. Do pracy przychodzi się po pieniądze. Brawo. Szkoda tylko że przychodzą do pracy (i często szybko odchodzą) nowe osoby jak widzą to wszystko. Troszkę to wszystko chore. Czy znajdzie się lekarstwo?

 22. 76
  55

  Jak ktoś powyżej słusznie zauważył..skoro taki dobry manago..oddany pracownik,świetny merytorycznie i metodycznie ..ludzie ją kochali i na rękach nosili po wielkich korytarzach zus..w czasach gdy o świetnego pracownika/kierownika trudno to dlaczego juz nie pracuje???? Może to jest pytanie do pracowników,naczelników i rzeczników owej instytucji?? Czyżby szanowna komisja d/s mobbingu chciała tylko zwiedzić piekne miasto Ostrów Wlkp? A może przyjechali na szkolenie u pięknej i dobrej p.dyrektor pt ” jak wykończyć pracownika nie ponosząc żadnych konsekwencji” ? Tyle pytań ..

  • 86
   133

   Jeżeli wyzwanie ludzi od debili nazywasz wymaganiami menagerskimi to widzę że kompletnie nie masz pojęcia o zarządzaniu ludźmi.
   Szef powinien być wymagający ale powinien równiez mieć szacunek do podwładnych!! SZACUNEK!! A tego Pani dyrektor brakowało.. Poniżała ludzi na każdym kroku, robiła z nich nieudaczników. Większość pracowników na tabletkach. To tak powinno być w XXI wieku w zakładzie pracy? A gdyby właśnie nie ci nieudacznicy i głupcy to wyników nie byłoby żadnych! Nareszcie ktoś się za to wziął.

 23. 90
  115

  Niektórzy milczą, bo nie chcą stracić pracy ale tego traktowania nas jak śmieci jest więcej. Liczę, że nowi awansowani przez Panią Dyrektor naczelnicy bez wykształcenia i kompetencji do kierowania zespołem również stracą stanowiska.

  • 111
   37

   A jesteś na urlopie? Hejtujesz w pracy? a tak narzekasz na pracę, a masz czas na pisanie opini!!! HIPOKRYZJA!!!

 24. 94
  73

  Byłem pracownikiem O/ZUS kiedyś były inne czasy i inne wymagania Centrali teraz przedewsxystkim jest praca a nie kawka i papieros. Ja znam Panią dyrektor i popieram jej poczynania bez wazeliny. Aby być dobrym dyrektorem czy właścicielem firmy pracownik musi czuć respekt to cała prawda. Jak komuś się nie podoba praca w Oddziale inspektoracie czy biurze terenowym to proponuje podjąć zatrudnienie u prywaciarza szybko się przekonamy co to jest mobbing i jak ciężko pracuje się na każdą złotówkę.

  • 40
   85

   Bzdury piszesz. U prywaciarza nie ma i nie może być mobbingu, bo ten prywaciarz bardzo dobrze sobie zdaje sprawę z faktu, iż bez tych ludzi (czyli swoich pracowników) NIC NIE ZNACZY!!!!!!! A na państwowym stolcu? Sami wiecie jak jest.

  • 56
   1

   Wiedza z zakresu kierowania i zarządzania zasobami ludzkimi w Twoim przypadku zatrzymała się na poglądach z lat 50 ubiegłego wieku. Proponuję poczytać troszkę literatury fachowej z zakresu kierowania, zapewne znajdzie sie tam chociaz minimum aspektów związanych z psychologią zarządzania.
   Warto też zajrzeć do Słownika Języka Polskiego. Respekt to nie to samo co strach. Również z psychologicznego punktu widzenia.

  • 57
   114

   Ależ to takie oczywiste. Lęk o utratę stanowiska czy nawet pracy, po prostu strach. To powód, że nie było to wcześniej zgłoszone.

 25. 34
  7

  Mobbing przyszedł z góry.Centrala ZUS traktuje dyrektorów jak gówniarzy.Oni mają wykonywać wyłącznie polecenia i nie dyskutować.Bo wylecą.I ci dyrektorzy powielają te zasady i dokładają jeszcze coś od siebie. Ostrów to nie jedyny taki przypadek. Mianują na naczelników ludzi co znają się na papierach a kompletnie nie mają pojęcia o zarządzaniu.Do tego jak dołoży się tzw.związki zawodowe czyli zbiegowisko nierobów,leni i cwaniaków,którzy się tam zapisali tylko po to żeby mieć ochronę to mamy to co mamy.Terror dyrekcji z góry i związków z dołu.A czemu związków? Bo dyrektorzy się boją, że zwiazkowiec napisze skargę do Warszawy i dywanik u Pani prezes, tfu!Profesor.

 26. 106
  68

  Gdyby na mnie ktoś stosował mobbing. to bym się zwolniła i odeszła z pracy jak inni. Skoro jest wam tak źle to „droga otwarta” poszukajcie sobie lepszej pracy. Ale czy ją znajdziecie ? Życzę powodzenia

 27. 51
  112

  Wszyscy piszą tylko o głównej dyrektor, a dlaczego nikt nie pisze o ponoc stosowanym mobbingu przez panią zastępcę dyrektora ostrowskiego oddziału. Ona również nie szanuje ludzi, paja do nich nienawiscia.

  • 62
   108

   A to kogo masz na myśli? S. G.? Bo po za tą Panią, zastępcami są sami Panowie. A przykład idzie z samej góry.
   Prawda jest taka, że jeżeli ma się coś zmienić na lepsze to powinna być wymiana całej kadry kierowniczej i konkursy na naczelników wszystkich wydziałów. Sprawiedliwie. Bo nie którzy naczelnikami zostali chyba tylko za ładne oczy. Zdegradowani zostali naczelnicy którzy mieli wiedzę i doświadczenie, a w zamian obsadzeni zostali pupile, którym teraz nie jest do śmiechu.

 28. 71
  83

  Czytając wypowiedzi coraz bardziej przekonuje się, że nie ma jedności w narodzie. Dla kariery zrobimy wszystko niszcząc innych. Uważam, aby zapobiec i dać nauczkę co niektórym, ponieważ od dawna wiadomo w Ostrowie, że w ZUS stosuje się mobbing należy złożyć pozew zbiorowy do sądu o odszkodowanie w odpowiedniej kwocie od Pani dyrektor za utracone zdrowie i wyegzekwować to co się należy za leczenie. To będzie najlepsze zadość uczynienie za te lata męki i z kolei będzie przestrogą dla innych między innymi zast. i nacz. . Każdy z nas wymaga poszanowania i posiada własną godność.
  Powodzenia

 29. 65
  85

  Madrze mówisz, Duralex. Lecz niestety większość aż boi się czytać takie słowa.
  I nadal nikt nic z tym nie zrobi, bo:
  Mój mąż zarabia tyle,ze ja tu przychodzę dla towarzystwa
  A gdzie ja pójdę po 20 latachpracy
  A ja sama musę wychowac dwójke dzieci, a za co?
  I na koniec żelazne motto pracownika ZUS: „Z koniem kopać się nie będe”
  Dlatego gratuluję tym, którzy sie odważyli.

 30. 43
  104

  I taka osoba jak tu większość pisze wyląduje za kilka dni w innym oddziale. Usunięta z Ostrowa będzie zarządzać Płockiem… Aż strach pomyśleć co u nas zacznie się dziać.. Tylko dziwi taki ruch Pani profesor, że się na to zdobyła…bo to mieli być przecież menagerowie najwyższych lotów a nie zrzuty

 31. 40
  104

  I taka osoba jak tu większość pisze wyląduje za kilka dni w innym oddziale. Usunięta z Ostrowa będzie zarządzać Płockiem… Aż strach pomyśleć co u nas zacznie się dziać.. Tylko dziwi taki ruch Pani profesor, że się na to zdobyła…bo to mieli być przecież menagerowie najwyższych lotów

 32. 46
  103

  I taka osoba jak tu większość pisze wyląduje za kilka dni w innym oddziale. Usunięta z Ostrowa będzie zarządzać Płockiem… Aż strach pomyśleć co u nas zacznie się dziać.. Tylko dziwi taki ruch Pani profesor, że się na to zdobyła…bo to mieli być przecież menagerowie najwyższych lotów

  • 22
   93

   Nie żartuj. MENEDŻEROWIE NAJWYZSZYCH LOTÓW???
   Przecież to całkowicie ubezwłasnowolnieni wykonawcy woli pani PROFESOR. Polega to na tym,że wyłacznie odpowiadają za wszystko, wykonują polecenia a sami nic nie mogą. Może stąd frustracja i odgrywanie się na pracownikach? Zwłaszcza,że na szali jest ich krótkotrwała, maksymalnie 3 letnia kariera.
   Jak sie pozyta ich „umowy o pracę” to niczym nie róznią się od umów zlecenia…

 33. 52
  105

  koleżanki i koledzy z Płocka bardzo Wam współczujemy i łączymy się z Wami w bólu, obyście nie musieli przeżywać tego co my przez cztery lata, Trzymamy za Was kciuki.

  • 19
   89

   Jak to możliwe, że tacy ludzie z zarzutami są wsadzani na takie stanowiska? To jest niezrozumiałe. Jaka obłuda panuje w tym kraju.

 34. 47
  119

  Idzie do Płocka? To niemożliwe, powinna w ogóle wylecieć na zbity pysk z Zusu, a z nią dyrektor Grzechowiak, bo potrafi tylko wrzeszczeć i również stosuje mobbing wobec pracowników. Centrala powinna się temu przyjrzeć

 35. 54
  119

  Idzie do Płocka? Powinna wylecieć na zbity pysk z Zusu, współczuję tamtym pracownikom. Z nią powinna wylecieć dyrektor Grzechowiak, która również stosuje mobbing , nie szanuje ludzi wrzeszczy traktuje pracowników jak śmieci. Może Centrala powinna głębiej powinna się temu przyjrzeć co się dzieje w Ostrowie

 36. 51
  92

  No nie! To już w całej Polsce nie można znaleźć nikogo na stanowisko Dyrektora ZUS? Myślę że bardziej kompetentnych osób znalazło by się mnóstwo. Niezrozumiałe! Dlaczego Dyr, który został oskarżony o mobbing przesuwany jest do innego Oddziału? Przecież tam zrobi taki sam chaos, złą atmosferę i spowoduje odejścia z ZUS wartościowych pracowników (a w Płocku jest znacznie większy rynek pracy niż w Ostrowie). Ciekawe kto o tym decyduje i dlaczego nie bierze pod uwagę postępowania o mobbing, które jeszcze się nie zakończyło.

 37. 45
  92

  Posunięcie prezesa zus są niezrozumiałe. Wprowadza polityke antymobingowa przed chwilą która zobowiązuje wsztskich nas do zachowań odpowiednich i mówi o konsekwencjach a tu osoba która ma zarzuty miękko ląduje w innym oddziale!! Czy taki byl zamysł Pani prezes kilka lat temu jak wymienila wsztskich dyr zus żeby rzadzili nami tacy ludzie teraz ! Szok. Dostała nagrodę. Większy oddział. Może się wykaże..

 38. 38
  93

  Bo dla Centrali ZUS najistotniejsze jest wykonywanie rozkazów.Tak, rozkazów, nie poleceń, niż atmosfera wśród pracowników.A to oznacza, że dla władz Zusu Pani dyrektor Frąszczak jest zbyt cenna żeby się jej pozbyć.Czyli całą procedura antymobbingowa to tylko farsa dla otumanienia pracowników ZUS.
  Proponuję, aby autorka tego artykułu Pani Pieczyńska zapytała o to panią prezes.Nie rzecznika, bo on opowie bzdety.

 39. 44
  93

  No cóż proszę sobie zobaczyć gdzie lądują księża pedofile. Nikt ich nie wyrzuca tylko przenosi na inną parafię. Tu schemat jest podobny może na inną skalę ale liczy się schemat. Tyle, że tam jest parasol ochronny nietykalnego episkopatu a tu? Co na to nowa Panie Minister z Ostrowa, bezpośrednia przełożona Pani prezes tfu… profesor. Nie wie czy nie chce wiedzieć? Proszę się tym zainteresować bo widzę że tylko media mogą sprawić że sprawa nie będzie zamieciona pod dywan.

  • 7
   62

   Może jakiś minusujący komentarz imbecyl się wypowiedział merytorycznie i odniósł do mojej wypowiedzi. Czy argumentów brak?

 40. 65
  92

  PANI Redaktor PIECZYŃSKA prosimy o nie poprzestawaniu tylko na tym artykule. Niech Pani podrąży temat, zapyta wyżej dlaczego takie decyzje, czy dopuszczalne są takie zachowania i takie zarządzanie. Pani prezes dąży do tego aby zus stał się innowacyjną instytucja zaufania publicznego a wewnątrz instytucji zgnilizna i mobbing! W mediach siła. Ma Pani w nas pracownikach zus poparcie. Prosimy o pomoc..

 41. 32
  91

  HIENA poległa w oczach ludzi Nas pracowników.
  Jak podnieść wydajność i budować zaufanie między pracownikami a przełożonym.To wszystko zaczyna się od góry od komunikacji budowania dobrej atmosfery i empati .
  Zespół nie będzie działał w pełni sprawnie i osiągał dobrych wyników jeżeli pomiędzy jego członkami dotyczy też dyrektora będą miały miejsce konflikty i gnojenie ludzi.
  Niech szanowna Pani dytektor to dogłębnie przemyśli zanim zniszczy atmosfere w Płocku.
  Dyrektor ma prawo wymagać jednak niech będzie też człowiekiem nie hieną.
  Niech

 42. 33
  91

  HIENA poległa w oczach ludzi Nas pracowników.
  Jak podnieść wydajność i budować zaufanie między pracownikami a przełożonym.To wszystko zaczyna się od góry od komunikacji budowania dobrej atmosfery i empati .
  Zespół nie będzie działał w pełni sprawnie i osiągał dobrych wyników jeżeli pomiędzy jego członkami dotyczy też dyrektora będą miały miejsce konflikty i gnojenie ludzi.
  Niech szanowna Pani dytektor to dogłębnie przemyśli zanim zniszczy atmosfere w Płocku.
  Dyrektor ma prawo wymagać jednak niech będzie też człowiekiem nie hieną.
  Niech

 43. 27
  91

  Niestety nie poległa.Będzie dalej dyrektorem.Skompromitowanym wyłącznie w oczach pracowników.Nie Centrali ZUS.
  Żeby bardzo nie bolało (warto sprawdzić, czy rzeczywiście) ZUS zaproponował jej mieszkanie w Płocku.

  • 22
   88

   To w całym Płocku nie ma ani jednej osoby, która mogła by zostać Dyrektorem ZUS? Ciekawe kto będzie finansował jej dojazdy do Płocka – ZUS? Czyli my wszyscy – podatnicy… Zdaje się, że to musi być wybitny fachowiec, ale z tego co tu wszyscy piszą jest wręcz odwrotnie. Żenada.
   A w ogóle to dziwnie mi to wszystko przypomina aktualną sytuację w innej, trochę ważniejszej niż ZUS instytucji. Osoby z zarzutami, o których wszyscy nieoficjalnie wiedzą, na siłę są wsadzani na stanowiska, a potem ups…jest problem i wielkie zdziwienie (nie wiedzieliśmy). Niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym wszystkim chodzi, bo się trochę pogubiłam

 44. 6
  79

  Mobbing w ZUS ie to pikuś mój mąż pracuje z Z S B E w Ostrowie Wlkp. tam pani dyrektor szkoły to uprawia mobbing wraz ze swoją nowo zatrudniona sprzątaczka . Tam nauczyciele przechodzą terror .

  • 19
   60

   W zasadzie nie zamieciono.
   Kara: Większy oddział, mieszkanie, dodatek do pensji, delegacje. Tak to działa.

 45. 37
  86

  Śmiechu kilka.. Pani prezes kilka lat temu mówiła że teraz zusem będą rzadzili specjaliści wysokiej klasy, profesjonaliści, perfekcjonalisci, menagerzy wyłonieni w konkursach i co? Kłamstwo Pani prezes. Funduje Pani Płockowi powolną agonie i dyrektora który absolutnie się nie sprawdził jako menager. My nie chcemy takiego dyrektora który zneca się nad pracownikami! Nie chcemy! Może liczyć się Pani z naszym zdaniem!? Czy może Pani minister z Ostrowa kazała jednak znalesx coś dla byłej Pani dyrektor…? Jak ktoś słusznie wcześniej wspomniał o tej podleglosci. To miałoby sens.

  • 33
   86

   Przyjdzie kolejna dyrektorka, ktora bedzie niszczyla ludzi. Szok. To nie powinno byc zamiatane pod dywan. Co to za moda w tej Polsce teraz, ze Polak Polaka niszczy. Chory kraj.

 46. 20
  25

  Wredna baba! Zrobiła ogromna krzywdę wielu ludziom… mam nadzieje, ze karma wróci ze zdwojona siłą! Pozdrawiam serecznie PANI DONATO

 47. 23
  44

  Do M. Zgadzam się, że pani donata / nie zasługuje na duże litery /zrobiła krzywdę wielu ludziom, nie tylko swoim ” wyszukanym ” zachowaniem ale przede wszystkim faktem bezczelnego wykorzystywania pracy swoich podwładnych do promowania własnej osoby, a zasady autopromocji opanowała do perfekcji, doceniała tylko tych pracowników, którzy ją adorowali i wychwalali na wszystkich „”odpustach „” , w prostacki sposób potrafiła niszczyć ludzi mających własne zdanie i nie daj Bóg odważyli się wytknąć jej minimalną chociażby pomyłkę !!!!! Brak słów

 48. Są już nowi kandydaci na miejsce byłej dyrektorki. Jedno nazwisko wybija się nad innymi. Szczególnie na fotkach z byłym senatorem, przegranym w dwóch wyborach a obecnie wojewodą z Ostrowa. To Pan Jaźwiec obecnie w KRUS za miesiąc w ZUS. Czyżby historia zatoczyła koło? Wcześniej chwilę dyrektorem była jego żona Krystyna. Zobaczymy jak wygląda transparentnosc w ZUS. Wszyscy niby wiedzą a kontrkandydatki się łudzą.

 49. Tęsknicie za nią? Bo u nas jest spokój jak do tej pory. Bardzo kulturalna, miła, wyważona kobieta. Chyba że to tylko pozory i cisza przed burzą..

 50. Nie wiem o kim Wy piszecie?!Bardzo mądra osoba, konkretna, otwarta i serdeczna dla ludzi. Z wielkim sercem i zaangażowaniem do pracy ZUS-ie. Dziękujemy za tak miły prezent!

 51. 1
  8

  Megastycznie pozytywna kobieta z kulturą i na poziomie! Wymaga tego co wymagają obowiązki…. Z takim dyrektorem tylko pracować konkretnie i na temat…. A no cóż czytając te poprzednie komentarze hmmm można by dużo pisać ale po co… Skoro i tak każdy ma swoją fantazje…. Pozdrawiam!

 52. Ona nie nęka pracowników i napewno pracownicy odetchnęli po poprzedniej ale jest bardzo niezorganizowana i z dobrym zarządzaniem niewiele ma wspólnego jej kierowanie zusem

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick