Szykują się remonty. Budynek dawnej stacji kolejowej i schronisko odzyskają dawny blask

1
Schronisko Młodzieżowe w Ludwikowie i budynek dawnej stacji kolejowej w Antoninie - to obiekty, które jeszcze w tym roku będą gruntownie zmodernizowane. Schronisko odzyska swoją funkcję, powstanie tam także Centrum Kreatywności, z kolei w Antoninie - mieszkania socjalne.

Budynek dawnej stacji kolejowej w Antoninie to zabytek. Na stacji nadal zatrzymują się pociągi – ale dawna poczekalnia z kasami biletowymi jest zamknięta na cztery spusty.        – Powstaną tutaj mieszkania socjalne oraz poczekalnia, w ramach tego projektu zostanie zagospodarowany także teren wokół stacji – mówi Piotr Kryszczak z Referatu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Gminy w Przygodzicach.

Tego, ile mieszkań socjalnych powstanie w budynku stacji kolejowej w Antoninie jeszcze nie wiadomo – sprawa rozwiąże się po rozstrzygnięciu przetargu, a ten ma być zrealizowany w formie zaprojektuj-wybuduj. – Nie mamy dużego zapotrzebowania, ale mamy kilka rodzin zgłoszonych, które wymagają pomocy w tym względzie – tłumaczy wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak

Budynek byłej szkoły podstawowej i Schroniska Młodzieżowego w Ludwikowie lata świetności ma już dawno za sobą. Kiedyś w tych murach słychać było szkolny gwar, a turyści zatrzymywali się tu na nocleg. – Bodajże w 2004 roku, z uwagi na niewielką liczbę uczniów, szkoła będąca wtedy szkołą filialną naszego Zespołu Szkół w Dębnicy, została włączona już tylko do Zespołu Szkół w Dębnicy i na mocy uchwały rady gminy zostało tu utworzone całoroczne schronisko młodzieżowe – dodaje Dariusz Spychalski, dyrektor Zespołu Szkół w Dębnicy.

Schronisko w zeszłym sezonie również zostało wyłączone z użytku ze względu na awarię ogrzewania. Niebawem rozpocznie się kilkumiesięczna modernizacja budynku – nie tylko generalny remont, ale również dobudowa – po to, by powstało nowoczesna zaplecze z bazą rowerową. Oprócz schroniska w Ludwikowie będzie działać też Centrum Kreatywności, skupiające dzieci i młodzież, ale także dorosłych, którzy interesują się naukami matematyczno-przyrodniczymi.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. no jesli na wyremontowanym dworcu w Antonienie utworza mieszkania socjalne to ten budynek i mieszkania beda wygladały dosłownie tak jak mieszkania socjalne w Przyhodzicach!! zwnane przez mieszkanców Przygodzic lokalna czeczenia!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick