Szybki i bezpieczny transport w Poznaniu? Aplikacja iTaxi [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

0
Poznań to jeden z najważniejszych ośrodków miejskich w zachodniej części Polski. Każdego roku przyciąga tysiące biznesmenów, turystów i studentów, którzy dzielą przestrzeń miejską z milionem osób zamieszkujących aglomerację poznańską. Każdemu, kto odwiedza Poznań lub jest jego mieszkańcem zależy na tym, by jak najsprawniej poruszać się po mieście. Dowiedz się, jak pomóc Ci w tym może aplikacja iTaxi.

Poznań – specyfika miasta

Poznań jako jedno z najstarszych miast w Polsce charakteryzuje się dużą różnorodnością, jeżeli chodzi o architekturę, różnorakie perspektywy, czy nawet gęstość zabudowy – rzadko spotyka się tak duże obszary zieleni w takiej bliskości od centrum miasta jak w Poznaniu. Poruszając się po Poznaniu musimy nawigować przez wąskie uliczki zabytkowych dzielnic, rozległe blokowiska i wielopasmowe drogi prowadzące do autostrady A2. To wszystko oznacza, że dobra orientacja w topografii miasta jest nieodzowna dla pełnego wykorzystania możliwości życia, pracy, studiów czy rekreacji w Poznaniu.

Nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że Poznań jest przede wszystkim miastem biznesu. Od lat Poznań posiada ugruntowaną reputację atrakcyjnego miejsca dla przedsiębiorców, a inwestorów z całego świata przyciągają liczne wydarzenia na terenie słynnych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tego względu Poznań jest częstym miejscem spotkań biznesowych, tym bardziej dlatego, że jest świetnie skomunikowany z innymi częściami Polski i Europy. Jest on bowiem ważnym węzłem komunikacyjnym za sprawą licznych dróg krajowych przebiegających przez miasto, a także autostrady A2, zapewniającej bezpośrednie połączenie drogowe Poznania z Berlinem. Do tego dochodzi jeszcze kolejowy Dworzec Główny, a także Port Lotniczy Poznań-Ławica.

 

W jaki sposób iTaxi może pomóc Ci w poruszaniu się po Poznaniu?

Aplikacja iTaxi to wygodny i nowoczesny sposób na zamawianie taksówek. Nie musisz nawet znać adresu, pod którym się znajdujesz – wystarczy wyjąć telefon i uruchomić aplikację, by ta sama ustaliła twoje położenie z użyciem systemu GPS i pokazała Ci dostępnych kierowców w okolicy. Jest to bardzo pomocne w mieście takim jak Poznań, w którym często jesteśmy tylko przejazdem i nie mamy czasu na sprawdzanie dokładnego adresu, gdy spieszymy się na pociąg, samolot czy ważne spotkanie.

Co więcej, iTaxi oferuje przewozy wykonywane wyłącznie przez licencjonowanych taksówkarzy z wieloletnim doświadczeniem. Oznacza to, że usługa jest wykonywana zawsze w pełni legalnie i z utrzymaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Korzystanie z licencjonowanych taksówek iTaxi to także pewność, że znajdziesz się u celu tak szybko, jak to możliwe dzięki dostępowi do buspasów, a także doskonałej znajomości mapy miasta, która wymagana jest od wszystkich kierowców.

 

Z iTaxi na lotnisko Poznań-Ławica

Warto także pamiętać, że iTaxi jest świetnym sposobem na transfer zarówno z, jak i na lotnisko Poznań-Ławica.

Jeżeli masz lot z poznańskiego lotniska i chcesz spokojnie zdążyć na odprawę, warto skorzystać z możliwości zamawiania przejazdów na wybraną datę i godzinę. W tym celu należy zamówić kurs jak zwykle, a przy ekranie akceptacji przejazdów nacisnąć przycisk „Teraz” i zmienić domyślną opcję na wybrany termin.

Taksówki iTaxi spotkasz także na lotnisku Poznań-Ławica, ponieważ iTaxi jest jego oficjalnym przewoźnikiem. Pamiętaj, że jeżeli jesteś posiadaczem konta w aplikacji iTaxi, możesz powiązać z nim swój przejazd z lotniska. Wystarczy wsiąść do wolnej taksówki przy wejściu do lotniska i podać kierowcy adres e-mail lub numer telefonu, do którego przypisane jest konto iTaxi. W ten sposób możesz skorzystać z taksówki spod lotniska bez posługiwania się gotówką ani kartą płatniczą.

 

Taxi Poznań – przykładowe scenariusze

  • Wychodzisz po południu z ostatnich w tym tygodniu zajęć na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Jesteś umówiony ze znajomymi na spotkanie w pubie na Starym Mieście. Aby nie tracić czasu, zamawiasz przejazd iTaxi i w kilka minut dojeżdżasz do umówionego miejsca.
  • Przyjeżdżasz do Poznania pociągiem z pobliskiego Gniezna, ponieważ masz zabookowany lot do Londynu z lotniska Poznań-Ławica. Pod Dworcem Głównym czeka już na Ciebie taksówka iTaxi, którą zamówiłeś wczoraj na wybraną godzinę. Dojeżdżasz na lotnisko na długo przed zakończeniem odprawy.
  • Przyjeżdżasz w czerwcu do Poznania na Malta Festival, jedną z największych imprez kulturalnych w kraju. Aby w pełni wykorzystać atrakcje oferowane przez festiwal, zamawiasz przejazdy iTaxi, gdy tylko musisz szybko dostać się do innego miejsca w Poznaniu, by nie przegapić kolejnego spektaklu czy koncertu.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick