Szuwary Ostrzeszów czwartą drużyną w kraju

0
To co wydarzyło się w miniony weekend w Bełchatowie śmiało można nazwać sensacją. Drużyna z Ostrzeszowa zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwa Polski Hokeja Podwodnego. To największy sukces w dwuletniej historii klubu.

Do Mistrzostw Polski przystąpiło 7 drużyn spośród kilkunastu istniejących w całym kraju. Szuwary były najmłodszym i zarazem najmniej doświadczonym klubem. Jakby tego było mało na ubiegłorocznych Mistrzostwach przegrały z każdą ekipą, która w miniony weekend grała w Bełchatowie.

Turniej zaczął się w sobotę zgodnie z przewidywaniami – od dwóch wysokich porażek z Aquariusem Bełchatów i Hydrą Trzebnica. Później jednak drużyna z Ostrzeszowa niespodziewanie wygrała z Piranią Wrocław. W tym meczu były rzuty karne, kary indywidualne dla zawodników i piękne strzelone gole. Zwycięstwo 3:2 dosłownie wyszarpaliśmy, ale dało to kopa na kolejne trzy spotkania, które odbyły się w niedzielę.

Drugiego dnia zawodów najpierw Bałtyckie Foki (nowy Mistrz Polski)„rozklepały” nas 9:0 a później odbyły się dwa mecze o wszystko. Szuwary dały z siebie tyle, ile mogły i pokonały Szczupaki Olsztyn 6:1 a w ostatnim meczu turnieju wygrały derby Wielkopolski z Podwodnymi Pyrami Poznań 5:3. Dzięki tym zaskakującym wynikom drużyna z Ostrzeszowa zajęła na Mistrzostwach Polski bardzo wysokie czwarte miejsce! To bez wątpienia największy sukces w dwuletniej historii Szuwarów.

Przed rokiem, gdy w zawodach startowało aż 12 ekip, zajęliśmy 10-te, wysokie jak na tamten czas, miejsce pokonując drużynę juniorów i drużynę dziewczyn z Siemianowic Śląskich. Przed tegorocznymi Mistrzostwami nic nie wskazywało na to, że możemy skończyć zawody tak wysoko. Warto podkreślić, że o sile ostrzeszowskiego zespołu decydują młodzi zawodnicy: Jakub Dominik, Mateusz Bacik i Wojtek Oleszowski a swoją obecność w drużynie coraz mocniej zaznaczają ci jeszcze młodsi (wiekiem i stażem) – Kacper Bąk i nasz rodzynek płci żeńskiej Zuzia Dominik.

Drużynę tworzą: Zuzia Dominik, Arkadiusz Skrobek (kapitan), Marek Stanisławski , Tomek Motyl, Jakub Dominik, Dawid Bąk, Irek Wołoch, Mariusz Grzęda, Tomek Kawaler, Krystian Pilarczyk, Mateusz Wawrzynowicz, Nikodem Chowański, Jakub Tyczka, Grzegorz Kurzyński, Mateusz Bacik, Wojtek Oleszowski, Olek Dominik i Bartek Borowicz.

Treningi Szuwarów odbywają się w poniedziałki o godz. 20:30 na ostrzeszowskim basenie Oceanik. Szuwary zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą zasmakować tego nietypowego sportu.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick