Szpital dziecięcy o najwyższym standardzie jest w Poznaniu!

0
Na ten moment czekali wszyscy mali pacjenci i ich rodzice z całego regionu. Otwiera się nowy i nowoczesny szpital dziecięcy w Wielkopolsce. Ta placówka to fenomen na skalę całego kraju, bo takiego miejsca po prostu brakowało.

Nowy szpital dziecięcy w Poznaniu jest prawie gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Blisko połowa środków na inwestycje pochodziła ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Szpital na miarę XXI w.

7 kondygnacji, ponad 350 łóżek i kilkanaście poradni specjalistycznych – te liczby robią wrażenie. Ale jeszcze większe robi technologia, którą zastosowano w szpitalu. Blok operacyjny to 5 różnych sal, gdzie znajduje się automatyczna myjnia bezdotykowa i najnowsze systemy. Lekarze i pielęgniarki mogą za pomocą panelu sterowania decydować o wszystkim – od barwy światła w sali po wilgotność i temperaturę powietrza.

Technologia na każdym kroku

Znacznie zmieni się codzienna praca w nowym szpitalu. Pracownicy będą mieli do dyspozycji system tub ciśnieniowych. Wystarczy włożyć do specjalnej skrzynki tubę z próbką laboratoryjną czy dokumentacją i wysłać ją w kilka sekund na drugi koniec szpitala. Ponad 400 kamer monitoruje wszystko, co dzieje się na korytarzach szpitala. O zdrowie pacjentów zadba także apteka – robot, która sama dobierze i wyśle do konkretnej sali odpowiednią dawkę leków.

Szpital przyjazny dzieciom

Oprócz zaplecza medycznego jest tu także niezbędne zaplecze dla najmłodszych – szkoła, sale zabaw, ale również kuchnia i kantyna, gdzie można skorzystać z posiłków. Dodatkowo każda sala na oddziale to jedno łóżko dla małego pacjenta i wygodna kanapa dla jego rodzica. Nie zabrakło również Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który w pierwszej kolejności będzie walczyć o życie maluchów.

Wnętrze Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka dofinansowanego ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 można obejrzeć w najnowszym odcinku magazynu „Zmieniamy Wielkopolskę” (odc. 74).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick