Szkoła i gry komputerowe? IV Powiatowy Turniej LEAGUE OF LEGENDS za nami

0
Zwykle grają w domach ze swoimi znajomymi, a rodzice nie są zadowoleni, gdy przesiadują przy komputerach zbyt długo. Okazuje się, że szkoła to też przestrzeń, w której można zagrać w doskonale znaną młodzieży grę LEAGUE OF LEGENDS. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica rozegrano IV Powiatowym Turnieju LEAGUE OF LEGENDS o Puchar Starosty Pleszewskiego.

W IV Powiatowym Turnieju LEAGUE OF LEGENDS o Puchar Starosty Pleszewskiego wzięli udział uczniowie nie tylko z powiatu pleszewskiego, ale też ostrowskiego i kaliskiego – w sumie 18 drużyn. – Musieliśmy zorganizować to w systemie pucharowym, przy tej liczbie grających jedna rozgrywka trwa 40 minut (…). Gdybyśmy chcieli zorganizować to w sposób taki, że każdy grałby z każdym, czyli takim systemem który by najlepiej wyłonił zwycięzców, to musielibyśmy zaplanować cały tydzień na rozgrywki – tłumaczy Robert Czajczyński, koordynator turnieju z ramienia Starostwa Powiatowego w Pleszewie.

Szkoła i gry komputerowe to dosyć nietypowi połączanie, ale jak widać na przykładzie turnieju organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie i pleszewskie I Liceum Ogólnokształcące, możliwe do zrealizowania. – Wychodzimy na wprost młodych ludzi – skoro ich to interesuje, to dlaczego nie mogliby pod okiem dorosłych takiego e-sportu u nas kontynuować i właśnie po to organizujemy ten turniej – mówi Lilia Deleszkiewicz, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie.

Na czym tak właściwie polega gra LEAGUE OF LEGENDS? – Są dwie drużyny po pięć osób, każda ma swoją pozycję, rozstawiają się na różnych liniach i zespołowo walczą, by zdobyć bazę przeciwnika, po drodze „robią” różne obiekty takie jak smoki czy baron – tłumaczy Maciej Matyaszczyk, spiker podczas turnieju.

Zgodnie z systemem pucharowym podczas eliminacji wyłoniono 4 najlepsze drużyny, które w ścisłym finale powalczyły o medale i puchar starosty pleszewskiego.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick